Başbakan Erdoğan'dan Filistin'deki uzlaşı hükümetine tebrik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la telefonda görüştü. Başbakanlık kaynaklarına göre Erdoğan, Filistin'de uzlaşı hükümetinin kurulması vesilesiyle Mahmud Abbas'ı tebrik etti.Başbakan Erdoğan, Türkiye...

Başbakan Erdoğan'dan Filistin'deki uzlaşı hükümetine tebrik
05 Haziran 2014 Perşembe 15:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la telefonda görüştü. Başbakanlık kaynaklarına göre Erdoğan, Filistin'de uzlaşı hükümetinin kurulması vesilesiyle Mahmud Abbas'ı tebrik etti.

Başbakan Erdoğan, Türkiye olarak Filistinliler arasında milli mutabakatın sağlanmasına yönelik çabaları başından bu yana desteklediklerine dikkati çekerek, bu çerçevede uzlaşı hükümetinin kurulmuş olmasından büyük memnuniyet duyduklarını vurguladı. Mahmut Abbas'ı bu süreçte gösterdiği dirayetli liderlikten dolayı ayrıca kutlayan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin önümüzdeki süreçte de bağımsız ve egemen bir devlete sahip olma mücadelesinde Filistinlilerle dayanışma içerisinde olacağını belirtti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ise Filistinliler arasında uzlaşının sağlanmasında önemli katkılar sağlamış olmasından dolayı Başbakan Erdoğan'a teşekkür etti. Mahmud Abbas, Filistin'de uzlaşı hükümetinin kurulması dolayısıyla Birleşmiş Milletler, ABD, Rusya ve Avrupa ülkelerinin yanı sıra çeşitli Arap ülkelerinden de olumlu destek mesajları aldıklarını kaydetti.

Filistin'de 23 Nisan'da Hamas ve Fetih arasında sağlanan milli mutabakat, birliğin tesis edildiğinin göstergesi olan uzlaşı hükümetinin kurulmasını da beraberinde getirmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×