Başbakan Erdoğan: Kimsenin yaşam tarzı bizi ilgilendirmez

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, iktidarda oldukları 11 yıl boyunca kimsenin yaşam tarzına müdahale etmediklerini, kimsenin yaşam tarzının kendilerini ilgilendirmediğini söyledi.

Başbakan Erdoğan: Kimsenin yaşam tarzı bizi ilgilendirmez
15 Aralık 2013 Pazar 18:18

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, iktidarda oldukları 11 yıl boyunca kimsenin yaşam tarzına müdahale etmediklerini, kimsenin yaşam tarzının kendilerini ilgilendirmediğini söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'daki iki günlük programı kapsamında dün Gazipaşa ve Manavgat ilçelerinin ardından bugün merkez Kepez ilçesine, ardından Korkuteli'nde, son olarak da Finike ilçesine geldi. Burada toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. Antalya'da dünden bu yana yaptığı açılışları hatırlatan Erdoğan, Finike'de yapılacak 3 projeyi de açıkladı. Erdoğan, Finike'ye Adalet Sarayı, Kapıçay Barajı ve 125 yataklı bir hastaneye yapılacağını açıkladı.

Konuşmasında muhalefeti eleştiren Erdoğan, muhalefetin iftira ve çamur attığını savundu. İktidarda oldukları 11 yıl boyunca kimsenin giyimine karışmadıklarını belirten Erdoğan, "Biz kardeşlik hareketiyiz. Biz eşitlik ve adaletiyiz. Biz hizmet siyaseti yapıyoruz. 2002'de göreve geldikten sonra her karış toprağında hizmet ürettik. Biz kimsenin dili, dini, rengi, etnik kökenine bakmadan, onların bir samimi gülüşüne, bir hayır duası için hizmet ediyoruz. Türkiye'de kadim kardeşlik anlayışı güçlendirmek, birlik ve beraberlik ortamını daha da sağlamlaştırmaya çalışıyoruz. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, ayrımcılık yapmadan, herkese eşit hizmet götürüyoruz." dedi.

Kimsenin dünya görüşüne karışmadıklarını belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kimsenin yaşam tarzı bizi ilgilendirmez. 11 yıldır her şey ortada. Ne yaptığımız ortada. Allah aşkına kimin yaşam tarzına, kimin giyim kuşamına AK Parti müdahale etti? Türkiye'de öyle bir muhalefet anlayışı var ki, yapsanız da yapmasanız da size çamur atmaktan başka onların bir mahareti yok. Sadece iftira. Hizmet var mı? Yok. Bir şey yaparlar mı? Yok. Sadece iftira."

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Demre'de yaşanan fırtınanın ardından çiftinin maddi kayıpları karşılamak için çalışmaların devam ettiğini, ilk yardımların pazartesinden itibaren valilik aracılığıyla dağıtılmaya başlanacağını kaydetti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×