Başbakan Davutoğlu'ndan tokat gibi soru

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amerika'da önemli izahatlarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'ndan tokat gibi soru
05 Mart 2015 Perşembe 07:31

Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York temasları kapsamında Waldorf Astoria Oteli'nde Türk-Amerikan Dernekleri Yöneticileriyle bir araya geldi. 

İşte Davutoğlu'nun izahatlarından satır başları;
 
"Dünyanın neresinde olursa olsun, kim  yaparsa yapsın terör insanlık suçudur. İster Müslüman, ister Hristiyan. Hangi  etnik veya dini gruba mensup olursa olsun terör oluşturan insanlık suçu işlemiştir.  Ama nasıl terör bir insanlık suçuysa terör yapanların adını koymadan ve  ayrıştırmadan bir dini kitleyi, bir milleti, bir topluluğu topluca terör ithamı altında yakalamak da bir insanlık suçudur" dedi.
 
3 MÜSLÜMAN GENCİN CENAZESİNE HANGİ DEVLET ADAMLARI VARDI?
 
"Fransa'daki vakadan sonra pırlanta gibi 3  Müslüman gencin Amerika'da katledilmesi acaba tıpkı yankıyı yaptı mı? Paris'teki  saldırıdan sonra ben yürüyüşe katıldım. O saldırıyı protesto etmek, o saldırıya  karşı Fransa halkıyla dayanışma için. Peki bu 3 masum Müslüman gencin cenazesinde  hangi ülke adamları vardı? Neden o cenazeye tıpkı ölçüde sahip çıkılmadı. Bir  insanın mağdur olması yada katil olması bir dinle izafeten değerlendirilemez.  Katil her yerde katildir, acımasız her yerde zalimdir, mazlum her yerde mazlumdur"  ifadesini kullandı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×