Barzani’nin kanalına Diyarbakır yasağı

Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen Rudav'ın, Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarını takip için yaptığı akredite başvurusu kabul edilmedi.

Barzani’nin kanalına Diyarbakır yasağı
20 Mart 2015 Cuma 16:50

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’ye yakınlığı ile isimlendirilen Rudav’ın, Nevruz kutlamalarını takip için yaptığı akredite başvurusunu hiç bir gerekçe göstermeden kabul etmedi.

RUDAV EKİBİNE DAHA ÖNCE DE SALDIRMIŞLARDI

Diyarbakır’da yarın yapılacak Nevruz kutlaması için hazırlıklar sürerken, DTK, Kürt kanalına Nevruz ambargosu koydu. Yurt içi ve dışından 580 gazetecinin izlemek için akredite yaptırdığı Nevruz programı DTK tarafından, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’ye yakınlığı ile isimlendirilen Rudav’ın yaptığı akredite başvurusu ise hiç bir gerekçe gösterilmeden reddedildi. DTK, HDP, DBP’nin hiç bir programına alınmayan Rudav ekiplerine, geçen sene yapılan Nevruz kutlamalarında da ambargo uygulanmıştı. Bunun yanı sıra, Ankara’da yapılan HDP 5’inci Genel Kurulu’nu takip eden Rudav ekibine de saldırıda bulunularak, cep telefonları ve bilgisayarlarına el konulmuştu. Saldırıda, Rudav’ın iki çalışanı da yaralanmıştı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×