Bakan Zeybekci'den sandık görevlilerine Uhud’daki okçu benzetmesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti’nin sandık görevlileri için “Bizim Uhud’taki okçularımızdır.

Bakan Zeybekci'den sandık görevlilerine Uhud’daki okçu benzetmesi
19 Ocak 2014 Pazar 17:28

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti’nin sandık görevlileri için “Bizim Uhud’taki okçularımızdır.” ifadesini kullandı.

Zeybekci, AK Parti Denizli milletvekilleri Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Mehmet Yüksel, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’la birlikte AK Parti Denizli İl Başkanlığı'nın düzenlediği ocak ayı il danışma kuruluna katıldı. Burada konuşan Zeybekci, sandık görevlilerinin görevinin, Hz. Muhammed'in (SAV) Mekkeli müşriklerle yaptığı Uhud Savaşı'nda okçulara verdiği görevle aynı olduğunu söyledi. Zeybekci, "Bugüne kadar Başbakanımızın dediği en önemli şeylerden bir tanesi bizim sandık hatiplerimiz, sandık görevlilerimiz, sandık başında bekleyenler, onlar milli iradeyi beklemek üzere bizim Uhud'daki okçularımızdır. Onlar sandığın başından ayrılmayacaklar. O gün hasta olmayacaklar, o gün Allah geçinden versin, o gün ölmeyecekler." diye konuştu.

Konuşması sırasında bazı partililerin kendi aralarında konuştuğunu gören Zeybekçi, "Burasını iyi dinlemenizi istiyorum. Burasını seçimlerde herkese anlatmanızı istiyorum. Üst kattakiler, alt tarafta gayet iyiyiz de üst tarafta bir muhabbet var. Yoğun muhabbet var. Biraz sessiz." sözleriyle uyardı.

        Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la beraber yaptıkları Uzakdoğu gezisinin ikinci durağı Singapur’da Türk heyetinin şehrin temizliğinin çok güzel olduğunu, deniz kenarında inci tanesi gibi göründüğünü, dünyanın en güzel şehri dediklerini söylediklerini belirten Zeybekci, “Türk heyetiyle beraberiz onlar, ‘dünyanın en güzel şehri’ dediler. Benim onlara sözüm şu oldu. ‘Bizim Denizlimiz daha güzel’ dedim. Bunu bütün kalbimle söylüyorum. Bunu inanarak söyledim.” dedi. Zeybekci, Denizli’de belediye başkanlığı döneminde insanların evlerde yaşarken şehrin bütün altyapısını değiştirdiklerini, bunun başka hiçbir yerde olmadığını iddia etti.

YOLSUZLUK OPERASYONLARI

Yolsuzluk operasyonları hakkında da açıklamada bulunan Zeybekci, “Başta başbakanımız olmak üzere hep beraber söylediğimiz bir şey var. Her kim bu milletin yetimin hakkına el uzattı. Onun gereği sonuna kadar yapılmalıdır. Biz bunun sonuna kadar arkasındayız. Ama niyet o değil. Bakın niyet o değil kardeşlerim. Ne olur bunları da şöyle dikkatlice dinleyin. Sen iki yıldan beri çalışma yapacaksın. İki yıldan beri takip edeceksin. İki yıldan beri insanları dinleyip gerekli bilgileri toplayacaksın. Bütün bunları yaparken de gereğini hiç yapmayacaksın. Birbiriyle alakası olmayan. Dünya kadar konuyu bir araya getireceksin Bunların hepsini bir torbaya koyacaksın. Diyeceksin ki bu bir çetedir. Bir anda bir süreç başlatacaksın.” sözleriyle eleştirdi.

"50 ÇUVAL BELGE VAR"

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda toplanan belgeler hakkında da bilgi veren Zeybekci, konuşmasına şöyle devam etti: “Bunların hepsi sizin önüne geleceği için anlatıyorum bunları. Bunları getirecekler söyleyecekler size. (Bir partilinin ‘bakanım aslanın yatağını hiçbir zaman çakal yapmaz’ diye bağırması üzerine) Bizim aslanlığımızdan şüphemiz yok da, çakallar kendini aslan zannediyor. Problem orada. Çakalı birileri hep pohpohlaya pohpohlaya kendini bir şey zannediyor. Sonra arslanın karşısına varınca aslan soruyor, ‘ne yapıyorsun sen?’ diyor, ‘Abi işte ileri geri konuşuyorum’ işte hal budur. Aslında bugün gelinen nokta budur. Ama bakın şunu da unutmayın, geçen hafta ne oldu. 50 çuval belge, hepsi mühürlü. 52 klasör, her biri torbaların içinde, hepsi mühürlü. Bunların birçoğu açılmamış. Bin kusur sayfada gerekçe var. Fezleke var. Bunları bile insanın okuması 2-3 gün sürer. Sadece baştaki bin kusur sayfayı okuması anlaması birkaç gün sürer. Savcı bununla ilgili talepte bulunuyor. Yarım saat 15 dakika içinde hâkim karar veriyor. Verdiği karar ne biliyor musunuz? Türkiye’nin önde gelen o havaalanı, kanal, köprü, tüp geçit, nükleer santral otoyol, hastaneler, hidroelektrik santralleri bütün bunları yapan Türkiye’nin en itibarlı şirketlerinin ve sahiplerinin mal varlıklarına tedbir koyuyor. 15 dakikada. Peki kim bunlar hatırlayın, mayıs ayını hatırlayın aynı talepler. O zaman ‘durdurulsun’ diyorlardı. Biz durdurmayınca mahkeme kanalıyla durdurmaya kalktılar. Bu oyun da bozulur. Bu da bitti şimdi, o tedbir de kaldırıldı, bu memlekette bütün bu yaşadıklarımızdan dolayı sakın ha tedirginliğe düşmeyin.”

"ÇAKALLARIN DUASI ASLA GEÇMEYECEK"

İlk bakan olduğu gün Denizli’ye geldiğinde 'Rüzgârlar yalçın kayalıklarla dolu dağdan ne koparırsa onlar da bize aynı etkiyi yapacaktır' dediğini hatırlatan Zeybekci şunları kaydetti: “Ekonomimiz o kadar güçlü ki Allah razı olsun Başbakanımız'dan ve bugüne kadar emeği geçenlerden. Avrupa Birliği’ndeki 28 tane ülkenin devlet borçları anlamında söylüyorum. 25 tanesinden daha iyiyiz. Onlar ne yaparsa yapsın bu ülkede siyasi istikrar sonuna kadar devam edecek. Çakalların duası asla ve asla geçmeyecek. Eski, kimin sözüdür bilmiyorum, ama sanki eski Türk atasözü müdür nedir, ‘köpekler istedi diye atlar ölmez’ diyor. Böyle bu işler olmaz. Asla da olmayacak.” CİHAN

Bakan Zeybekci'den sandık görevlilerine Uhud’daki okçu benzetmesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×