Bakan Kılıç, gazetecileri kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kılıç, gazetecileri kutladı
10 Ocak 2014 Cuma 10:58

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik mesajı yayımladı.

Mesajında; demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından basının, gücünü kamuoyu desteğinden aldığını ifade eden Kılıç, “Halkın haber alma hakkına imkan sağlayan tarafsız bir basın, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasiyi de beraberinde getirecektir.

Ülkemizin bugün geldiği noktada, günümüz teknolojileri doğrultusunda yeniliklere ayak uyduran, mesleğin zor ve yıpratıcı şartlarına rağmen görev yapan basın çalışanlarının fedakarca gayretlerinin büyük payı bulunmaktadır.

Bu doğrultuda görevini icra ederken hukukun evrensel değerlerinden asla taviz vermeyen, her şart altında toplum yararını gözeten, kişisel hak ve hürriyetlere saygı gösteren, doğru ve tarafsız habercilik yapan basın mensupları, kamuoyu nezdindeki saygınlığını her zaman korumuşlardır. Basınımızın daima bu anlayışla ve sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceğine inancım tamdır.

Değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum. Bugün aramızda olmayan basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum.” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×