Bakan Çelik, 17 yıl önce temeli atılan hastaneyi bitirme sözü verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1997 yılında temeli atılan 600 yataklı Harran Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirme sözü verdi.

Bakan Çelik, 17 yıl önce temeli atılan hastaneyi bitirme sözü verdi
11 Ocak 2014 Cumartesi 20:06

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1997 yılında temeli atılan 600 yataklı Harran Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirme sözü verdi. Çelik, yılan hikayesine dönen hastanenin tamamlanması için 50 milyon liralık kaynak ayrılacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 400 yataklı hastane temelini atmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. Partisinin seçim kurulu merkezini ziyaret ettikten sonra Eyyübiye’de hastane temelini atmaya gelen Bakan Çelik, belediye başkan adayları ve yakınları tarafından karşılandı. Çelik burada yaptığı konuşmada 11 yıllık hükümet döneminde yaptıkları hizmetleri sıraladı. Daha sonra Şanlıurfa’ya başta eğitim ve sağlık alanında yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Çelik, konuyu 17 Aralık operasyonuna getirdi. Bakan Çelik, asrın projesi Marmaray'dan ve IMF'ye olan borcun bitmesinden birilerinin rahatsızlık duyduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'NİN İSTİKRAR VE İTİBARI HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR"

Türkiye'nin itibarı ve istikrarının her şeyin üzerinde olduğunu dile getiren Çelik, şöyle konuştu: "IMF dönemini kapattık. Böyle önemli işler yaparsanız, Türkiye’yi sömürüden kurtaracak adımları atarsanız bu normalleşmeden birilerinin rahatsız olmaması takdir edersiniz ki mümkün değil. Türkiye’nin istikrar ve itibarı her şeyin üzerindedir. Bu hükümet ne yaptığını, nasıl yaptığını açık ve şeffaf bir şekilde bütün icraatlarını ortaya koyuyor, ama burada bir hedef var, siyasette rakibinizi sandıkta mağlup edeceksiniz. Sandıkta mağlup edemeyip, çeşitli oyunlarla mağlup edemediğiniz Recep Tayyip Erdoğan'a 'bir çizik atar mıyız' diye seçim öncesinde bazı oyunlar, bazı olaylara sebebiyet verirseniz bu, inandırıcılığınızı ortadan kaldırır. İki yıl önce varsa bir hırsız çıkarırsınız ortaya, bu devlet, bu hukuk bunun hesabını sorar, ama seçime iki buçuk ay kalmış ,yaşanan hadiselerle amaç, sandıkta yenemediğini çeşitli lekelerle milletin kafasında 'şüpheli adam konumuna getirebilir miyim' şeklinde olursa tabi ki burada çok farklı değerlendirmeler, hususlar devreye girer."

Öte yandan Bakan Faruk Çelik, 1997 yılında yapımına başlanan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin bu yıl bitirileceğini söyledi. Çelik, Harran Üniversitesi Hastanesi ile ilgili olarak da bu yıl 2014 yılı bütçesine rektörün de desteği ile eski rakamla 50 milyon liralık kaynak ayırarak 600 yataklı tıp fakültesi hastanesini de 2014 yılı içinde tamamlayacaklarını kaydetti.

2002 yılında Şanlıurfa’ya gelen tüm sağlık yatırımlarının tutarının 7 milyon lira olduğunu anımsatan Vali vekili Ramazan Seçilmiş ise bugün temeli atılan hastane maliyetinin 170 milyon olduğunu dile getirerek, sağlık yatırımlarının artışına dikkat çekti.

TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin ise temeli atılan hastanenin Sağlık Bakanlığı ve TOKİ arasında kararlaştırılan projeler kapsamında çeşitli illerde yapılması planlanan 278 hastaneden biri olduğunu belirtti.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas da “En çok yeni doğan yoğun bakım ünitesi olan hastanemiz olacak. Bu hastaneye tek kalemde 170 milyonluk yatırımdan bahsediyoruz.” ifadelerine yer verdi. CİHAN

Bakan Çelik, 17 yıl önce temeli atılan hastaneyi bitirme sözü verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×