Bakan Bozdağ: Ortada çatı yok, çatıya aday arıyorlar

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde, partisi tarafından düzenlenen mitingde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi CHP ve MHP'yi eleştirerek, "Ya ortada çatı yok, bunlar çatıya aday arıyor. Ortada doğru...

Bakan Bozdağ: Ortada çatı yok, çatıya aday arıyorlar
31 Mayıs 2014 Cumartesi 19:58

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde, partisi tarafından düzenlenen mitingde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi CHP ve MHP'yi eleştirerek, "Ya ortada çatı yok, bunlar çatıya aday arıyor. Ortada doğru dürüst bina yok bunlar çatıdan bahsediyorlar." dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yeşilyurt'ta yarın yenilenecek yerel seçimler öncesi düzenlenen mitinge katılmak için kara yolu ile ilçeye geldi. İlçe girişinde partililer tarafından karşılanan Bakan Bozdağ, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. Burada vatandaşların sevgi gösterileri içerisinde kürsüye gelen Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti'nin 12 yıllık çalışmasını anlattı. Sık sık CHP ve MHP'yi eleştiren Bakan Bozdağ, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili konuştu.

"ORTADA ÇATI YOK ÇATIYA ADAY ARIYORLAR"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin gezerek çatı aday aradığını söyleyen Bozdağ, "Ne yapıyorlar biliyor musun? Çatı aday arıyorlar ya da çatıya aday arıyorlar. Ya ortada çatı yok, bunlar çatıya aday arıyor. Ortada doğru dürüst bina yok bunlar çatıdan bahsediyorlar. Olmayan binanın çatısı olur mu, olmaz. Şimdi Bahçeli geziyor, Kılıçdaroğlu geziyor. Ne yapacaklarmış, aday bulacaklarmış. Nasıl bir adaymış, muhafazakâr olması lazım AK Parti'den olması için. Milliyetçi olması lazım MHP'den oy alması için. Laikçi olması lazım CHP'den oy alması için. Ulusalcı olması lazım oradan oy olması için biraz da komünist olması lazım öbürlerinden oy alması için. Allah aşkına bu neye benziyor. Böyle çatı olur mu Yeşilyurtlular. Biz Türkiye'ye biraz oradan biraz ondan biraz şundan değil bu milletin özünden bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Ama onlar cumhurbaşkanı değil zannedersiniz ki aşure çorbası yapacaklar, ona dahi malzemeler arıyorlar. Biz Türkiye'ye cumhurbaşkanı seçeceğiz. Onun için bu millete yakışır, bu millete yanaşır insanları bu millet oraya seçecektir. Ankara'da anlaşıp Yeşilyurtlunun oyunu alamazlar. Ben buradan söylüyorum, AK Parti kimseyle anlaşmaz. Neden, biz ittifakı kurduk. Kiminle kurduk biz milletle ittifak kurduk. Ankara'dakiler kendileri arasında ne türlü ittifak kurarlarsa kursunlar halkla kurulmayan ittifakın hiç neticesi yoktur. Bunun bir manası daha var. MHP Genel Başkanı diyor ki 'aday arayarak biraz oradan biraz buradan MHP kadroları içerisinde cumhurbaşkanlığını yapmaya laik ehil bir insan yok', onun için etrafa bakışıyoruz demektir bu. CHP'nin genel başkanı da aynı şeyi diyor, 'CHP'nin içinde de bu işi yapmaya layık ehil biri yok. Biz de etrafa bakınıyoruz' Ya siz kendinizi layık görmüyorsunuz. İçinizdeki bir adamı oraya layık görmüyorsunuz, sizin layık görmediğinizi bu millet niye seçsin niye layık görsün. Yeşilyurt'ta biz hem belediye başkanımızı Tayyip Erdoğan'ın takımından bir arkadaşımızı seçelim hem de diyelim ki cumhurbaşkanlığında Yeşilyurt'un cevabı da budur. 'Biz çatıyı da tanımıyoruz, çatıya adayı da tanımıyoruz. Kasırgayı Yeşilyurt'tan estiriyoruz." dedi. Bakan Bozdağ, konuşmasının sonunda belediye başkan adayları Kazım Misafir'e destek isteyerek ilçeden ayrıldı.

CİHAN

Bakan Bozdağ: Ortada çatı yok, çatıya aday arıyorlar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×