Bakan Ala'dan önemli görüşme

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Somali İçişleri ve Federalizm Bakanı Abdurrahman Muhammed Hüseyin ile görüştü.

Bakan Ala'dan önemli görüşme
03 Mart 2015 Salı 20:48

Konuk bakan, İçişleri Bakanlığına gelişinde Efkan Ala sebebi ile kapıda karşılandı. Bakanlıktaki onur Defteri'nin imzalanmasının peşinden konuşan Ala, Türkiye'nin Afrika ülkelerine katkı etme, bu ülkelerdeki sorunlara deva bulma meselesinde önemli bir kararlılığa sahip olduğunu vurguladı.

"HER KONUDA YARDIMCI OLACAĞIZ"

Somali'nin Türkiye için hususi bir önem taşıdığını belirten Ala, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin bilhassa üstünde durduğu bir memleket ve kardeşimiz şekilde sizlere her konu için destekçi olmayı istiyoruz" dedi.

Ziyaretin iki memleket arasındaki ilişkileri daha da geliştireceğine yürekten inandığını anlatım eden Ala, güvenlikten nüfus hizmetlerine kadar İçişleri Bakanlıklarının sunduğu hizmetlerde karşılıklı yapılabilecekler meselesinde görüş alışverişinde bulunacaklarını bildirdi.

"TERÖR BÜTÜN DÜNYANIN SORUNU"

Somali'nin fazla aşırı kısa sürede istikrara kavuşmasını isteyen Efkan Ala, şöyle devam etti:

"Ülkelerin başka kaynaklarını harekete geçirecek iklimi oluşturacak şey siyasal istikrardır. O iklim siyasal istikrarla oluştuktan sonra başka bütün zenginlikler harekete geçer ve milletin hizmetine sunulur. Tabii terör bütün dünyanın sorunu. Bu konu için da yapılabilecek iş birliklerine açığız."

Konuk bakan ise Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×