Bahçeli'den sağduyu mesajları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından sağduyu mesajları verdi.

Bahçeli'den sağduyu mesajları
11 Nisan 2014 Cuma 02:23

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından sağduyu mesajları verdi. Kars'ta kaybolduktan sonra ölü bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın ailesine de başsağlığı dileyen Bahçeli, cinayeti bir vahşet olarak değerlendirdi.

Seçim sürecinde artan gerginliği sorgulayan Bahçeli, "Tahammülsüzlükler niçin arttı? Hoşgörü niçin azaldı? Bize ne oldu da birbirimize şaşı ve sorunlu bakmaya başladık? Nedir paylaşamadıklarımız? Nerede kaldı merhamet ve şefkat duygularımız?" sorularını yöneltti.

"Kavga her yerde, barbarlık her alanda, vandallık zincirinden boşanmış gibi her köşe başında." diyen MHP lideri Devlet Bahçeli Kars'ta öldürülen 9 yaşındaki Mert Aydın için, "Kars’ta 9 yaşındaki Mert’imize vahşice kıydılar. İnsanım diyen hiçbir vicdan sahibi Mert’e duyarsız kalamaz, tepkisiz duramaz. Ailesine başsağlığı, evladımız Mert’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Twitter hesabından şunları paylaştı:

"Kaçırılan çocuklar, cinayetlere kurban giden körpeler, gelinlik çağda katledilen kızlar hepimizin ortak acısı, ortak hüznüdür. Kadın cinayetleri inanılmaz boyutlara sıçradı. Gazetelerin üçüncü sayfaları toplumsal hayatın kan-revan içinde olduğunu gösteriyor. Buna dur demek lazım, Türkiye’nin normalleşme limanına demirlemesi için fedakârlık yelkenini fora etmek gerekiyor. Milli ve manevi değerlerimiz, geçmişimizin kutlu hatıraları, yaşamaya ve yaşatmaya verdiğimiz büyük önem toplumsal rotayı çizmelidir. Şunu bilelim ki, edep, terbiye, iyi huy, iyi ahlak, iyi niyet nurdan yapılmış taç, rahmetten oluşmuş taht gibidir. Manevi intizam ve ihtişama ulaşma arzusu ile yanıp kavrulan yürekler gönül ehlidir, hal sahibidir, hikmet yolcusudur. Sosyal ağrılarımızı tedavi etmek ve manevi hastalıklardan kurtulmak için birbirimize sevginin dili, hürmetin üslubuyla yaklaşmalıyız. Uzlaşmayı ve kucaklaşmayı tecrit etmeyelim, anlaşmayı ve barışmayı önyargılarla tüketmeyelim. Eğer birlikte huzur içinde yaşayamazsak, dağılmamız, kopmamız ve arkasında da tutsak düşmemiz kaçınılmazdır."

Bu arada, Türk Polis Teşkilatı'nın 169'uncu kuruluş yıl dönümü için kutlama tweeti paylaşan Bahçeli şunları söyledi:

"Bugün aynı zamanda Türk Polis Teşkilatı’nın 169’ncu kuruluş yıl dönümüdür. Asayişin bu kadar azaldığı, güvenliğin bu denli zayıfladığı bir dönemde polislerimize çok iş düşmektedir.
Tüm polislerimizin bu özel gününü kutluyor, hepsine aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Şehit düşmüş kahramanlarımıza da Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×