Bahçeli’den Erdoğan’a: Adamım diye ortalıkta gezinen aday

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir mitinginde kendisini için bazı iddialarda bulunan AK Parti cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Bahçeli, Erdoğan için "Adamım diye ortalıkta gezinen...

Bahçeli’den Erdoğan’a: Adamım diye ortalıkta gezinen aday
02 Ağustos 2014 Cumartesi 21:33

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir mitinginde kendisini için bazı iddialarda bulunan AK Parti cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Bahçeli, Erdoğan için "Adamım diye ortalıkta gezinen aday" ve "müfterilikte tez yazmış" nitelemesinde bulundu.

    Bahçeli Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada mümkün olduğunca sosyal medya üzerinden siyasi mesaj vermemeye ve günlük polemiklerin içine dâhil olmamaya gayret ettiğini söyledi. Bazı an ve zamanlarda, aleni yalan ve iftira dolu sözleri de cevapsız bırakmanın doğru olmadığına inandığını belirten Bahçeli, Twitter hesabın şu açıklamaları yaptı: "Görüyorum ki, adamlık iddiasında bulunan bir aday yalanı kendisine rehber etmiş, yalancılığı meslek edinmiş, müfterilikte tez yazmış. Bu adam resmen ve belgeli yalan çınarı, yalan vadisi, yalan deryasına dönüştü. Sanki yalan bu adamda ete kemiğe büründü. Özellikle adamım diye ortalıkta gezinen adayın Balıkesir’de şahsımı hedef alan şu sözlerine dikkatlerinizi çekiyorum: ‘MHP Genel Başkanı çıkmış Uygur Türkleri üzerinden prim sağlamaya çalışıyor. Onlar bizi çok iyi tanır. Gittik biz onları Urumçi'de ziyaret ettik. İlk kez bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Urumçi'ye gitti. Peki Bahçeli oralara hiç gitti mi? Uygur kardeşlerimizin halini, hatırını sordu mu?’ Urumçi’ye gitmediğimi ileri süren bu adam cehalet merdiveni, yalan otobanı olmuştur. Artık bu adam büyük bir yalandır; ciltler dolusu, külliyatlara sığmayacak, arşivlere dar gelecek yalanlara başvurmaktadır.”

    Twitter hesabından Erdoğan’a seslenen Bahçeli şu değerlendirmeleri yaptı: "Yalandan destan yazan, yalanla yoldaş olan, yalana esir düşen adama açık açık söylüyorum: Yalan söyleyen yakalanma korkusu taşıyan hırsız gibidir. Hele bir insan hem yalancı hem de hırsızsa ruhen ve zihnen bitmiş demektir. Yalan hıyanet olduğu kadar haya eksikliğine delildir. Ve yalan dilin günahı, dilin inkarı, dilin ateşi, güven ve huzurun celladıdır. Yalan ateşten yatak, sözden kurşundur ki; insanı yalan kadar alçaltan, alçaklara çeken başka bir şey yoktur. Kaygı; ömür düşmanı ise yalan; talih katilidir. Yalan; kalp özrüdür; dürüstlük ise cesaretin özüdür. Her sözü yalan ve inkar olanın doğrusu kurumuş ve çoraklaşmış toprak gibidir. Derler ki, şeytanın 2 ismi vardır: birisi şeytan, diğeri yalan. İftirayı meze yaparak yalanı avuç dolusu yutanların, dönüp gerçekleri azar azar yudumlama gayreti balığın suda boğulması kadar saçmadır. Ne olursa olsun; Çankaya yalancıya düşmez, cumhurbaşkanı olmak yalancılar şahına yakışmaz."

    Erdoğan’a şiir yazdığını da belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Son olarak şahsıma olmadık kötü isnatta bulunan adamın özel olarak kaleme aldığım şu dizeleri odasına çerçeveletip asmasını diliyorum: Nehir olmayan yere köprü yaparsın; kuma tohum, kula fitne ekersin. Harama helal, yalan gerçek dersin; çünkü sen aday Erdoğan’sın."

    Bahçeli ayrıca Umriçi’yi gittiğini gösteren fotoğrafları da hesabından paylaştı. CİHAN

Bahçeli’den Erdoğan’a: Adamım diye ortalıkta gezinen aday


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×