Bahçeli: Türkiye bir kamplaşma, kutuplaşmanın içerisine giriyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye bir sosyal kargaşa içerisinde. Türkiye bir kriz yaşıyor.

Bahçeli: Türkiye bir kamplaşma, kutuplaşmanın içerisine giriyor
21 Mart 2014 Cuma 17:53

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye bir sosyal kargaşa içerisinde. Türkiye bir kriz yaşıyor. Türkiye bir kamplaşma, kutuplaşmanın içerisine giriyor.” dedi.

Kars’ta partisi tarafından düzenlenen mitinge katılan Bahçeli, “Şu an için asayişsizlik başını almış gidiyor. Her gün cinayetler işleniyor.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle büyük şehirlerde. Her gün katliamlar yapılıyor. Ve bunlar arasında kadına şiddet gittikçe artıyor. Kadına şiddet, yuvaların yıkılmasına boşanmaların artmasına zaman zaman da küçük gerginliklerin birden taşmasıyla sonuçları çok da acı olan ölümlere sebebiyet verebiliyor. Bunların hepsi bu Türkiye’nin gerçeğidir. Adaletsizlik de böyledir. Öbür taraftan Türkiye bundan çıkış yolu ararken, bugünkü siyasi iktidar zaman zaman bu konular üzerinde durma ihtiyacı hissetmiyor. Gerekli tedbirleri almıyor. Türkiye bir sosyal kargaşa içerisinde. Türkiye bir kriz yaşıyor. Türkiye bir kamplaşma, kutuplaşmanın içerisine giriyor. Bu ülkenin insanları bir arada birlikte beraberce yaşayacağı bu ülkeye kardeşçe hizmet edeceği bir süreç içerisinde bu ve buna benzer olaylardan dolayı özellikle kamplaşma cepheleşme ve bunu körükleyen gerilim stratejisi zaman zaman toplumsal kesimlerin birbirlerine karşı husumet beslemelerine de sebep verebiliyor.”

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bunları dikkate aldığımız bir süreçte aynen yoksulluk ve açlık gibi, aynen işsizlik gibi, son günlerde dikkatimizi çeken bir konu da yolsuzluk ve rüşvettir. Bugün yolsuzluk ve rüşvet tam 95 gün olmuştur. Şimdi hala 95 günden bu güne Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ’nin imkanlarıyla düzenlemiş olduğu taşıma unsurlarla oluşturulmuş mitinglere çıkıyor, her tarafa saldırıyor. Her tarafa hakaret ediyor ve Türkiye’de önemli sıkıntıların devamını sanki körüklüyor. Sayın Başbakan diyor ki “Bize iktidarı verdiğinizde size şeref sözü veriyoruz. Adaleti, eşitliği, hakkın rızasını ve kul hakkını gözeteceğimize söz veriyoruz.' diyor. Şimdi 11 yıldan bu yana bu söz gerçekleşiyor mu? Bu sözün inandırıcılığı var mıdır?” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×