Bahçeli: Tetik çeken eller, cinayetin arkasında duran güçler netleştirilmeli

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Esenyurt'taki kanlı olayın hiçbir şekilde örtülemeyeceğini ifade etti.

Bahçeli: Tetik çeken eller, cinayetin arkasında duran güçler netleştirilmeli
27 Ocak 2014 Pazartesi 11:38

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Esenyurt'taki kanlı olayın hiçbir şekilde örtülemeyeceğini ifade etti. Bahçeli, "Tetik çeken eller, cinayetin arkasında duran güçler ne pahasına olursa olsun netleştirilmeli, suçlular saklandıkları inlerinden, gizlendikleri deliklerinden çıkarılarak adalete teslim edilmelidir. Başbakan Erdoğan ve hükümeti, Milliyetçi Hareket Partisi’ne namlu çeviren kiralık katillerin peşine düşmeli ve derhal yakalamalıdır.” dedi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, dün İstanbul Esenyurt MHP İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’ne yapılan saldırıya tepki gösterdi. Bahçeli, “Seçim koordinasyon merkezimizin açılışı esnasında azılı ve bölücü katiller tarafından alçakça, kalleşçe ve kahpece bir saldırı düzenlenmiştir.

Saldırganlar ellerine aldıkları taş, sopa, bıçak ve silahlarla aziz dava arkadaşlarımızı hedef almışlar ve ortalığı kana bulamışlardır. İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış dağ tecrübeli şehir eşkıyaları yine ölüm saçmış, yine vatan ve millet sevdalılarını can evinden vurmuştur. Esenyurt’taki hain ve vahşi saldırıda bir dava arkadaşımız şehit düşmüş, beş dava arkadaşımız da yaralanmıştır.” diye konuştu.

"ÜLKÜDAŞIMIZI KAYBETMENİN SIZI HEPİMİZİN YÜREĞİNE HANÇER GİBİ SAPLANDI"

Üzüntülerinin çok büyük, acılarının tarifsiz ve kelimelere sığmadığını kaydeden Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: “Ömrünü davasına adayan ruhu soylu, kalbi temiz, alnı açık, başı dik merhum Ülküdaşımız Cengiz Yücel (Akyıldız) Bey’i kaybetmenin derin sızı ve kederi hepimizin yüreğine hançer gibi saplanmıştır.

12 Eylül zindanlarına direnen ve direnç gösteren, inançları uğruna muhatap kaldığı çileyi derviş gönlüyle eriten, mütevazi şahsiyetiyle camiamızın sevgisini kazanan merhum dava arkadaşımızı vakitsiz kaybetmek elem vericidir.

Bir arkadaşımızın şehit olmasına, beş arkadaşımızın yaralanmasına sebebiyet veren kanlı eylem her yönüyle aydınlatılmalıdır. Tetik çeken eller, cinayetin arkasında duran güçler ne pahasına olursa olsun netleştirilmeli, suçlular saklandıkları inlerinden, gizlendikleri deliklerinden çıkarılarak adalete teslim edilmelidir. Başbakan Erdoğan ve hükümeti Milliyetçi Hareket Partisi’ne namlu çeviren kiralık katillerin peşine düşmeli ve derhal yakalamalıdır.”

"HAİNLER HÜKÜMETİN İÇE KAPANMASINDAN İSTİFADE ETMİŞLERDİR"

Esenyurt’taki kanlı olayın hiçbir şekilde örtülemeyeceğini aktaran Bahçeli, “Hükümetin ‘terör bitti, analar ağlamayacak, barış geldi’ propagandasını fırsat bilerek dağdan şehirlere inen, caddeleri ve sokakları mesken tutan teröristler toplumsal dokuya ve toplumsal huzura daha fazla zarar vermeden etkisizleştirilmelidir.

Devletin tüm güvenlik ve istihbarat birimleri Fetret Devri’nin sisinden çıkarak dikkat ve ilgilerini suçlulara yöneltmelidir. Başbakan Erdoğan’ın teröristlerle müzakeresi militanları cesaretlendirmiş, silaha sarılmaları konusunda yüreklendirmiştir.

Hükümet rüşvet ve yolsuzluk iddialarını örtebilmek için emniyete operasyon yaptıkça, deneyimli polisleri görevlerinden uzaklaştırdıkça canilere gün doğmuş, önleri açılmıştır. Esenyurt’ta partimizin Seçim Koordinasyon Merkezi’ni basacak kadar gözü dönmüş hainler, hiç kuşkusuz AKP hükümetinin içe kapanmasından, asayişsizliğe verdiği primden ve adalette açtığı gedikten fazlasıyla istifade etmişlerdir.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: “Partimize ve dava arkadaşlarımıza yapılan saldırı aynı zamanda demokrasiyi, aynı zamanda kardeşliğimizi, aynı zamanda Türk siyasetini hedeflemiştir.

"KIŞKIRTMALARA KAPILMAYACAĞIZ"

Paralel yapılanmayla, ananas fantezisiyle, muhalefete iftira atmakla oyalanan iktidar partisi, Türkiye’yi terörist emellerin insafına terk etmiştir. Şu günlerde kendi derdine düşen Başbakan, dirliğimize ve birliğimize yönelik tertip ve suikastların de yegane hazırlayıcısı ve hızlandırıcısı olarak milli vicdanlarda mahkum olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin düşürülmeye çalışıldığı uçurumun farkında ve şuurundadır. Efendilerinden ihale ve emir alan terör maşalarının niyetlerini de çok iyi görmekte ve anlamaktadır. Teessürümüz ne kadar fazla olsa da, kayıplarımız ne denli ciğerimizi dağlasa da, tahriklere aldanmayacak, kışkırtmalara kapılmayacağız.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×