Bahçeli, partisinin il ve ilçe yöneticilerine hitaben genelge yayımladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin il ve ilçe yöneticilerine hitaben genelge yayımladı. Bahçeli, genelgede cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında AK Parti tarafından yürütülecek algı operasyonuna ve dedikodulara partililer...

Bahçeli, partisinin il ve ilçe yöneticilerine hitaben genelge yayımladı
10 Temmuz 2014 Perşembe 15:58

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin il ve ilçe yöneticilerine hitaben genelge yayımladı. Bahçeli, genelgede cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında AK Parti tarafından yürütülecek algı operasyonuna ve dedikodulara partililer tarafından itibar edilmemesini istedi.

Türkiye’nin uzun zamandır, adı konulmamış bir krizin, ilan ve itiraf edilmemiş bir bunalımın tesiri altında kıvrandığını, kopkoyu bir esaretin pençesinde can çekiştiğini ifade eden Devlet Bahçeli, AK Parti hükümetiyle geçen 12 yılın bilançosunun yabancılaşma, yasak, yalan, yıkım, yozlaşma, yolsuzluk ve yoksullukla temellendiğini kaydetti. Geçen yıllar boyunca Türk milletinin yok sayıldığı, Türk tarihinin reddedildiği, Türk bayrağının indirildiği, Türk vatanının bölücülerin taarruzuna uğradığını belirten Bahçeli, milli ve manevi değerlerin çok açık, çok tehlikeli, çok aktörlü saldırıların hedefi olduğunu vurguladı.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: "AKP’yle birlikte PKK mevzi elde etmiş, bölücü odaklar cesaret kazanmış, bebek katili mevki, statü ve itibar payesi alarak siyasal bir figür mertebesine adım adım çıkarılmıştır. Başbakan Erdoğan dönemsel iktidar gücünü millet lehine ve yararına kullanmaktansa, Türk ve Türkiye düşmanlarının çıkarları için seferber etmiştir. Bu yüzden aziz milletimiz içinden kuşatılmış, içeriden ihanete uğramıştır. Başbakan ve hükümeti adaleti örselemiş, kardeşliği sekteye uğratmış, birlikte yaşama iradesini hançerlemiştir. Ülkemiz ve demokrasimiz tarihin en vahşi, en zalim, en sinsi tertip ve tehdidiyle karşı karşıya bırakılmıştır. Başbakan Erdoğan siyasi varlık ve geleceğini teröristlere, küresel çetelere, para ve servet avcısı lobilere, üzerimizde hesap ve hevesleri olan batılın bekçilerine aynısıyla bağlamış ve sabitlemiştir."

Başbakan ve hükümetiyle geçen 12 yılda yaşananları sıralayan Devlet Bahçeli, 'sicili kapkara olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olamayacağını' ifade etti. Bahçeli, "Başbakan’ın sicili kapkaradır. Ve bu sicil cumhurbaşkanı olmaya hukuken, ahlaken, vicdanen engeldir. Tarafsız cumhurbaşkanı olmayacağını söyleyen, rehavete kapılmayacağını ileri süren Başbakan’ın işlediği onlarca anayasa suçu elbette yakasından düşmeyecek, peşini bırakmayacaktır. Başbakan’ın Cumhurbaşkanı olduğu taktirde tarafsız kalmayacağına dönük ifadeleri de bizatihi Anayasa'ya aykırıdır." ifadelerine yer verdi.

Buna karşılık Türk milletinin sesi ve nefesi olmaya aday, büyük bir uzlaşmanın eseri olarak temayüz etmiş Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kısıtlı ve dar imkanlarla demokrasi mücadelesini sürdürdüğünü söyleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sayın İhsanoğlu milletin safında, milletin yanında, milletin hizmetinde bir değer iken; Erdoğan despotluğun, art niyetin, vefasızlığın, vizyonsuzluğun, çalmanın, kaba gücün, baskının, zorbalığın çirkin yüzüdür." açıklamasını yaptı.

Bahçeli, cumhurbaşkanı seçimi yaklaştıkça maksatlı ve belirli gayelere yönelik tartışma ve dedikoduların arttığını gözlediklerine dikkat çekti. Özellikle MHP ve davalarına gönül veren milyonlara yönelik geçmişte uygulanmış bayat siyaset operasyonlarının tekrar dolaşıma sokulduğuna dile getiren Devlet Bahçeli, bundan dolayı bazı hususların açıklığa kavuşturulması ve ihtiyaç duyulan tedbirlerin alınmasının acil ve gerekli görüldüğünü kaydetti.

İlave olarak, cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’nun kampanyasını yürütmek için Türk siyasetinin 5 partisinin katkılarıyla bir Seçim Koordinasyon Merkezi teşekkül ettirildiğini hatırlatan Devlet Bahçeli, "Bu merkeze partilerimiz değerli temsilcileriyle canlılık ve katkı vermişlerdir. Milliyetçi Hareket Partisi bunun dışında desteğini daha da yaygınlaştırma hedefindedir. Bu kapsamda parti teşkilatlarımızda görev alan değerli arkadaşlarım aşağıda belirtilen işbu genelge hükümlerine harfiyen uyacaklar, lazım gelen çalışmaları eksiksiz ve dikkatle yerine getireceklerdir." görüşünü belirtti.

MHP'NİN SEÇİM GENELGESİNDEKİ MADDELER

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yayınladığı genelge hükümlerini ise şöyle sıraladı:

"1- İlk turu 10 Ağustos 2014’te yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi’ne katılacak şahısların müracaatları 29 Haziran 2014 tarihinde başlamıştır.

30 Haziran 2014 tarihinde seçimlere katılma yeterliliği olan siyasi partiler Yüksek Seçim Kurulu tarafından tespit ve ilan edilmiştir.

3 Temmuz 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı adaylığına başvurunun son günü olarak belirlenmiştir.

8 Temmuz 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Seçimi nedeniyle aday gösterilenlere ilişkin geçici aday listesi Yüksek Seçim Kurulu tarafından Resmi Gazete’de ilan edilmiştir.

Bu tarih adaylara yönelik itirazların da başlangıcıdır.

Nihayetinde 11 Temmuz 2014 Cuma günü Cumhurbaşkanı kesin aday listesi Resmi Gazete’de duyurulacak, aynı anda propaganda dönemi de başlayacaktır.

Başbakan Erdoğan ile HDP Eşbaşkanı olan şahsın Cumhurbaşkanı adaylığının sorunlu ve tartışmaya açık olduğu daha önce tarafımızca ifade edilmiştir.

Yapılan itirazların sonucu ne olursa olsun, tüm parti teşkilatlarımız, tüm dava arkadaşlarımız var güçleriyle ve heyecanla Sayın Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim kampanyasına aktif destek vereceklerdir.

Mahalli düzeydeki karşılama, tören, ziyaret, toplantı, miting ve benzeri çalışmalara gerek yöre milletvekillerimiz, gerek MYK üyelerimiz, gerekse de teşkilat yöneticilerimiz en üst düzeyde iştirak edeceklerdir.

Bu konunun takip ve temininden Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı müştereken sorumlu olacaklardır.

2- Cumhurbaşkanı Seçimi’nin daha önce TBMM’de yapıldığı bilinmektedir.

Bu seçimin doğrudan doğruya ve ilk defa millet tarafından yapılması usul açısından bazı aksaklıklara, bazı sorunlara, bazı anlaşmazlıklara sebebiyet verebilecektir.

Bu itibarla kampanya dönemi boyunca çok dikkatli olunacak, bilhassa sandık güvenliğine önem verilecek, haksızlık ve usulsüzlüklerle başa çıkabilmek için olağanüstü mücadele sergilenecektir.

Tüm teşkilatlarımız Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın tavsiye, bilgilendirme ve talimatlarına riayet edeceklerdir.

3- Cumhurbaşkanı Seçim sürecini sabote etmek, krize sokmak için bazı mihrakların tetikte beklediği şüphe götürmez bir gerçektir.

İçimize sızan bazı AKP kontrollü unsurların ve devlet içinde yuvalanmış karanlık odakların değişik platformlarda provokasyonlara kalkışma ihtimali yabana atılmamalıdır.

Bu vesileyle hiçbir dava arkadaşımız herhangi bir gerginliğin, herhangi bir çatışmanın, herhangi bir çekişmenin taraf ve faili olmayacaktır.

Tüm çalışmalar demokratik sabır ve nezaket içerisinde sürdürülecek, milletimizin her ferdine Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Prof.Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu tanıtılacak ve anlatılacaktır.

4- Başbakan Erdoğan ve hükümetinin Cumhurbaşkanı Seçim sürecinde algı operasyonlarından medet umacağı, bu maksatla sinsi taktik ve stratejileri devreye sokacağı bugünden bellidir.

Geçmişte benzerlerine rastlanan kamuoyu yönlendirme kurnazlıklarına ısrarla ve tekraren tevessül edilecektir.

Hatta bu konuda ilk çalışmalar hükümetin kol kanat gerdiği, rüşvet ve haram parayla beslediği havuz medyası tarafından başlatılmıştır.

Yandaş medya ve AKP güdümündeki sosyal medyada partimize oy veren değerli kardeşlerimizden bir bölümünün Erdoğan’a kayacağı hayasızca gündemde tutulmaktadır.

Açıkça Türklük ve milliyetçiliğe mahsurlu ve şaşı bakışta İmralı canisiyle aynı fikri maziden gelen, PKK’nın yedek parçası olan çevrelerin bu ipe sapa gelmez ham ve ucube hayali MHP’nin hedefte olduğuna işarettir.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e kafatasçı, katil, Fatiha bilmeyenler, namaz kılmayanlar, oruç tutmayanlar, ırkçı, faşist, morg bekçisi, vagon, şerefsiz, alçak, adi küfürleriyle hakaretler eden PKK havarisi Erdoğan’a en ufak bir destek verilmesi varoluşumuzun inkarıdır.

Başbakan’ın ‘Ülkücü kardeşlerim’ diyerek oy hesapları yapması düştüğü derin çukurun, koltuk uğruna nasıl bir şahsiyet fukarası olabileceğinin net ispatıdır.

Bu bayağı propagandanın püskürtülmesi için herkes teyakkuz halinde olacaktır.

Başbakan, Cumhurbaşkanı olabilmek için dava arkadaşlarımızı ve gönüldaşlarımızı çirkefçe aldatmanın ve akıllarını çelmenin basitliğine kapılmıştır.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket dününe, fikriyatına, şeref ve namus bildiği değerlerine kast etme niyetinde olan 17-25 Erdoğan’ı çok iyi bilmektedir.

TC’yi silen, Andımızı kaldıran, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünü şeytanlaştıran, milliyetçiliği ayaklar altına alan, onbinlerce vatan evladının katilleriyle müzakere çadırında kucak kucağa oturan Erdoğan’a Milliyetçi- Ülkücü Hareket’ten bir oy bile gitmesi söz konusu değildir.

Aksine, gelişmeler AKP’ye oy veren değerli vatandaşlarımın Erdoğan’a yüz çevirecekleri, Sayın İhsanoğlu’na destek verecekleri yönündedir.

Bu çerçevede AKP medyasında çıkan, internet ortamında servis edilen hiçbir beyanata, kafa karıştırıcı açıklamaya, habere, yoruma, partimizin sağlam bünyesini yıpratmaya yönelik kara kampanyalara itibar edilmeyecektir.

Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı basın ve yayın organlarındaki AKP tuzağını ve komplosunu çok yakından takip edecek, gerekli müdahaleyi anında yapacaktır.

MHP’yi akıllarınca dizayn etme, yön verme, içten içe kemirme fikri taşıyan AKP maşaları, yandaş medya asalakları çok sıkı şekilde izlenecek, lazım gelen her mücadele sergilenecektir.

5- Yine AKP’nin gölgesine yatan yalaka ve satılmış medya Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bazı sözlerini silah gibi kullanarak özellikle partimizle çelişkiye düştüğünü yazıp çizmektedir.

Sayın İhsanoğlu bir partinin değil, milletin adayı olup siyasi bir kaygı gütmeksizin herkese, her kesime seslenmek durumundadır.

Sayın İhsanoğlu siyasi mensubiyet taşımayan, siyasi bir hedefle hareket etmeyen, herkesin ortak görüşünü yansıtma iddiasında olan kaynaştırıcı, birleştirici ve uzlaştırıcı bir Cumhurbaşkanı adayıdır.

Bu nedenle asılsız ve yersiz sözlerle Sayın İhsanoğlu’nu destekleyenlerin şevkini kırmaya, arasını açmaya dönük AKP kumpasına karşı çok hazırlıklı olunacak, hiçbir şekilde aleyhte icra edilen propagandalara aldırış edilmeyecektir.

6- Cumhurbaşkanı Seçim sürecinde Genel Merkez duyuruları, açıklamaları, bildirileri, mesajları yakından takip edilecek, tüm açıklamalar bu çerçeveyle sınırlı kalacaktır.

7- Seçim kampanyası süresince belirlenmiş slogan, flama, logo, afiş, döviz gibi materyallerin yeknesaklık içinde kullanımı sağlanacaktır.

8- Cumhurbaşkanı Seçimi’ne ilişkin olarak yayımlanan 18 Nisan 2014 tarihli Genelge hükümleri de geçerliliğini korumaktadır." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×