Bahçeli: İnternet gardiyanları kuyruğa girdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tarafsız ve bağımsız olması gereken medyanın köleleşmiş, uzaktan kumanda edilen oyuncağa dönüştüğünü belirterek "İnternet gardiyanları haber alma özgürlüğünü zapturapt altına almak için kuyruğa girmişlerdir.

Bahçeli: İnternet gardiyanları kuyruğa girdi
06 Şubat 2014 Perşembe 23:53

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tarafsız ve bağımsız olması gereken medyanın köleleşmiş, uzaktan kumanda edilen oyuncağa dönüştüğünü belirterek "İnternet gardiyanları haber alma özgürlüğünü zapturapt altına almak için kuyruğa girmişlerdir." dedi.

Bahçeli, Twitter'dan yaptığı açıklamada, hayal kırıklığı yaşayan toplumlarda çözülmenin başladığı ilk yerin ahlak olduğunu vurguladı. İnsanı ahlaklı kılan temel duygunun da hayâ olduğuna dikkat çeken Bahçeli, hayâ perdesi yırtılan birisi için yaptığı işin, aldığı kararın, ağzından çıkan sözün doğru veya yanlışlığın önemli olmadığını belirtti.

Çıkarları uğruna vicdanların sesine kulak tıkayanların insani ve vicdani haslet ve değerlerinin de ya çürük ya da çorak olduğunu dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti: "Bir şeyin gereğini, gerçeğini, güzelliğini saptıran ve sulandıranlar ahlaki sorumluluktan kaçan, manevi vebali umursamayanlardır. Bunlar fıskın kelepçelerini ruhlarına geçirerek ahlaksızlığın dehlizlerinde dolaşırlar. Bunlar aydınlığa çıkınca ayakta duramazlar. Ve bunlar şu an yetki, unvan, para, şöhret, mevki ve koltuk sahibidir. Görüyorsunuz, Türkiye’de ihlal ve inkar edilmedik bir şey bırakılmadı. Tarafsız ve bağımsız olması gereken medya; köleleşmiş, uzaktan kumanda edilen oyuncağa dönüşmüştür. İnternet gardiyanları haber alma özgürlüğünü zapturapt altına almak için kuyruğa girmişlerdir. Meraklanmayın, ülkemizin bu karabasandan uyanması, kabus gibi çöken zulüm ve baskıdan kurtulması muhakkak ki gerçekleşecektir. Dar ve köhne kalıpları kıracak, korku dağlarını yıkacak, hak ve hukukumuzu savunacak cesaret ve irade hepimizde vardır."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×