Bahçeli, Davutoğlu'na OHAL önerdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli Güneydoğu'da olayların artması nedeniyle hassas bölgelerde OHAL ilan edilmesini teklif etti

Bahçeli, Davutoğlu'na OHAL önerdi
15 Mart 2016 Salı 09:06

Başbakan Davutoğlu ile görüşmesinde terörle mücadele konusunda hükümete ‘açık çek’ veren Bahçeli, büyükşehirlerde hassas bölgeler ve çatışmaların yaşandığı Güneydoğu’da OHAL oluşturulmasını önerdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün saat 16.00'da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile biraraya geldi. Bahçeli'nin talebi üzerine Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen görüşmede, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Mehmet Ali Şahin ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da hazır bulundu.

45 dakika süren görüşmede Kızılay Meydanı'nda yaşanan patlama ele alınırken Bahçeli, terörle mücadele konusunda hükümete her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. "Tereddüt gösterilmeden, tavizsiz ve kararlılıkla” terör örgütlerinin üzerine gidilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, çözüm gibi geriye atılacak her adımın terörün güç ve mevzi kazanması anlamına geleceğini, zaafiyet algısı yaratacağını dile getirdi.

Bahçeli, terör örgütünün inine girilerek Kandil başta olmak üzere kampların yerle bir edilmesi gerektiğini belirterek “Türkiye'nin milli güvenliği kırmızı alarm vermektedir” ifadelerini kullandı.

Milliyet'te yer alan habere göre büyükşehirlerde güvenlikli hassas bölgeler oluşturulmasını, Güneydoğu'daki terör operasyonlarının gerçekleştiği yerlerde olağanüstü hal ilan edilmesini öneren Bahçeli, 7 Şubat'taki saldırının ardından böyle bir olayın vuku bulmasının iyi okunmasını, arkasındaki hedeflerin derinlemesine analiz edilmesini istedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×