Bahçeli: Çözüm sokakta değil, demokraside

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çözüm, sokakta değil demokrasi içerisindedir. Demokrasinin bu manada unsuru sandıktır.

Bahçeli: Çözüm sokakta değil, demokraside
14 Şubat 2014 Cuma 00:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çözüm, sokakta değil demokrasi içerisindedir. Demokrasinin bu manada unsuru sandıktır. Öyleyse sandığa gitmek lazım." dedi.

Kırıkkale'de programı çerçevesinde ilçeleri gezen Bahçeli, Delice’de yaptığı konuşmada, insanların sandığa gitmeleri gerektiğini söyledi. Bahçeli, "Bazıları var sandık yerine sokağı tercih ediyor. Bazıları, dava arkadaşımızı, kardeşlerimizi, ülkücüleri sokağa çekmek istiyor. Her türlü iftira, provokasyonlar yapılıyor. Şimdi başta dava arkadaşım genç kardeşlerime söylüyorum. Sokakta hiçbir şart altında işiniz, gücünüz olmayacak. Sokak karanlıktır, sokak kirlidir, sokak kanlıdır, sokak dibi görülmeyen bir kuyudur. Orada işiniz yok, iradeniz var, iradenizi kullanacak yeriniz, sandıktır. Yani çözüm, sokakta değil demokrasi içerisindedir. Demokrasinin bu manada unsuru sandıktır. Öyleyse sandığa gitmek lazım." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın milletin desteğini bir türlü hazmetmediğini öne süren Bahçeli, “Yasama, yürütme bende diyor. Medya benim diyor. Kala kala bağımsız ve tarafsız bir yargı var. Onu da çeleyim. Daha sonra ne olacak. Kuvvetler ayrılığı üçtü. Dördüncü kuvvet basın. Bunların hepsi benim olursa, ben başbakan değil, Cumhurbaşkanı olurum. O da yetmez Roman’ın Sezar’ı gibi, Türkiye’nin diktatörü olurum diyor. Bu nasıl bir anlayış.” ifadelerini kullandı. CİHAN

Bahçeli: Çözüm sokakta değil, demokraside


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×