Bahçeli: Aralarında sadece bir ülkücü var

Devlet Bahçeli, "Adaylar içerisinde tek ülkücü Koray Aydın'dır. Olayları görmüş ve uyarma görevini yapmıştır, tebrik ediyorum" dedi

Bahçeli: Aralarında sadece bir ülkücü var
17 Mayıs 2016 Salı 11:59

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Adaylar içerisinde tek ülkücü Koray Aydın'dır. Olayları görmüş ve uyarma görevini yapmıştır, tebrik ediyorum." dedi. Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Genel başkan adaylarından Koray Aydın'ın, Meral Akşener'e paralel yapının destek olduğu yönündeki eleştirilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Bahçeli, "Koray Aydın Bey ülkü ocaklarından yetişmiş değerli bir dava insanıdır. Partimizin bir çok kademesinde görev yapmıştır. Adayların içerisinde tek ülkücü kendisidir. Olayları görmüş ve uyarma görevini yapmıştır, tebrik ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"Adayların ihraç edileceğini söyleniyor" sözleri üzerine Bahçeli, "İncelemelerimiz devam ediyor. Her gün disiplin kapsamına girebilecek yeni oluşumlar, tavırlar ve sözler var. Biraz sabırlı olursak mükemmel bir dosya hazırlanacak." diye konuştu.

Bahçeli, delegelerden 900'e yakın imza topladığının söylendiğinin anımsatılıp, "Bu imza varsa gereğini yapmak gerekir mi?" sorusuna, "Mutlaka. 900 imzayı basın olarak bulmanızı tavsiye ederim, ne kadarı doğru ne kadarı yanlıştır. Zaten 900'ü bulmuşlarsa mesele bitmiştir." karşılığını verdi.

Bir başka soru üzerine Bahçeli, Yargıtayın kurultayla ilgili kararına saygılarının sonsuz olacağını vurguladı.

"Yargı kararlarıyla ilgili sarayın baskısı olduğu iddialarına ne dersiniz?" sorusu üzerine de Bahçeli, "Onlar iftira ve yalandır. Bizim için saray bir baskı yaratmaz." dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×