Bahçeli: AKP'liler, hırsızlık için hangi tavrı ortaya koyacak göreceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM'de görüşülecek olan fezlekelerin, AKP'li vekillerin de yolsuzluk konusundaki tavrını göstereceğini söyledi.

Bahçeli: AKP'liler, hırsızlık için hangi tavrı ortaya koyacak göreceğiz
19 Mart 2014 Çarşamba 16:43

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM'de görüşülecek olan fezlekelerin, AKP'li vekillerin de yolsuzluk konusundaki tavrını göstereceğini söyledi.

Bahçeli, Giresun'da halka hitap etti. Allah'ın iktidarın başına büyük bir bela verdiğini anlatarak, "Tam 93 günden beri bu bela ile uğraşıyor. Nedir bu bela? 17 Aralık günü yolsuzluk ve rüşvet sorgulamasıyla AKP'nin ayağı, kolu, başı birbirine karışmış vaziyette. Bu konu gittikçe yaygınlaşıyor." dedi.

Bugün TBMM'de AKP'li bakanlarla ilgili fezlekelerin görüşüleceğini hatırlatan Bahçeli şöyle konuştu: "Bugün TBMM'de AKP'ye gönül vererek desteklediğiniz milletvekilleri, 17 Aralık kara gününün, büyük rezaletin karşılığında haysiyetli bir davranışla fezlekeleri hiç tartışmadan bütün millete açıklayarak Yüce Divan'a gönderme açısından önemli bir kararı almalıdırlar. AKP'nin vekilleri, milletin huzuruna çıkıp neyi anlatmışsa, Meclis'teki davranışlarıyla arasındaki açıyı göreceğiz. Milleti sevdiğini, maneviyatçı - muhafazakar olduğunu söyleyen bu vekiller acaba yolsuzluk ve hırsızlık için hangi tavrı ortaya koyacak, bunu göreceğiz. Bu fezlekelerin hem vekiller, hem de halkımız tarafından bilinmesinde fayda vardır. Çünkü bu fezlekeleri hazırlayanlar cumhuriyetin savcılarıdır. Delilleri toplayan cumhuriyetin, devletin kolluk kuvvetleridir. İktidarın polisi olarak algılanamaz, yorumlanamaz, kullanılamazlar. Güneydoğu'da PKK'nın kontrolü altına girmiş il ve ilçelerde, devletin varlığını korumakla görevli olan bu değerli vatan evlatları, İstanbul'a geldiklerinde hırsızların, vurguncuların hamisi ve koruyanı olamaz. 8 bin polis kardeşimizi 40 gün içinde darmadağın eden, savcıları kıyan, HSYK'nın yeniden oluşmasına zemin hazırlayan, korsan ve torbalı yasalarla Türkiye'yi kendine hizmet ettiren anlayışı iyi değerlendirmek gerekir. Artık yeter demek gerekmektedir."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×