Bahçeli: 7 Haziran'da fırtına kopacak

MHP Genel Başkanı MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimleriyle ilgili izahatlarda bulundu.

Bahçeli: 7 Haziran'da fırtına kopacak
26 Mart 2015 Perşembe 11:20

MHP Genel Başkanı MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli, “7 Haziran 2015 Pazar günü Türkiye’nin solgun yüzü gülecek, sararmış benzinde hilaller açacak. Türkiye kardeşliğe yürüyecek, selamete koşacak, dirliğe ve birliğe kucak açacak ve yeni bir Türk destanı için şafak sökecek, fırtına kopacak” dedi.

MHP Genel Merkezinden yapılan yazılı izahatda, MHP Lideri Bahçeli’nin, Twitter’dan yayımladığı mesajlar paylaşıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’de izleyen ve duyan herkesi acı acı gülümseten, hatta umutsuzluğa sevk eden pis bir oyun sahneleniyor.

Yiyenler, yutanlar, soyanlar, sövenler, satanlar, savsaklayanlar, aldatanlar emanete ihanet edenler bu oyunda başrolü üstlenen görülüyor. Maskeler düşüyor, boyalı yüzler ifşa oluyor, yurt ve ulus şekilde inhilal ve izmihlal imtihanından geçiliyor. Komplo saplantıları, hayali hasım arayışları, kurgu ve düzmeceden ibaret haberler, yalan ve inkar dolu sözler bundan böyle hepimizi bunaltıyor.

AKİF'İN ŞİİRİNİ PAYLAŞTI

Ümitler suiistimal ediliyor, heyecanlar istismar ediliyor, en duru hissiyatlar sabote edilmektedir ve dahası Türkiye altımızdan yitik gidiyor. Sanki sonsuza dek sürecek karanlık bir havada, sanki bitmeyecek bir kasırgada sürekli savrulan kumlar bu şeklinde değerlerimiz alabora oluyor.

Güneşi umutla karşılamak istiyoruz, karşımıza kabusla çıkıyorlar; rahatlık istiyoruz, aşırı görüyorlar; uyum diyoruz, çok buluyorlar.

Yüreğinde korku besleyenlerle, cesaret ve güvenden yoksun kalmış küçük bir azınlık umutsuz feryat duymaktan hususi bir keyif ve keyif alıyor. Merhum yurt şairimiz Akif aşağıda sizlerle paylaşacağım mısralarında gerçekte bugünleri aynısıyla özetliyor:

“Eyvah! Beş on kafirin imanına kandık; bir uykusuna daldık ki: Cehennemde uyandık.”

“İslam ayakaltında sürünsün mü nihayet? Ya Rab, bu ne hüsrandır, İlahi, bu ne zillet?”

“Cani geziyor dipdiri, can vermede masum, suç başkasınındır da ne için başkası mahkum?”

"TÜRKİYE'NİN SOLGUN YÜZÜ GÜLECEK"

Sorarım sizlere, suçlular nereye kadar gösteriş satacak, kötüler ne süre hak ettiğini bulacak, riyakarlar daha ne kadar kazanacak?

Cevabını ben söyleyeyim: 7 Haziran 2015 Pazar Günü Türkiye’nin solgun yüzü gülecek, sararmış benzinde hilaller açacak. Türkiye kardeşliğe yürüyecek, selamete koşacak, dirliğe ve birliğe kucak açacak ve yeni bir Türk destanı için şafak sökecek, fırtına kopacak”.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×