Bağış, “Alnım Ak“ dedi; CHP “Rüşvet Aldın Mı?“ Diye Sordu

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan Egemen Bağış; "Şu anda bir kişilik ve itibar suikasti ile karşı karşıyayız. Türkiye'de bir çetenin, bir komployla Meclis'i, hükümeti, siyaset kurumunu lekelemeye çalışmasıyla karşı karşıyayız" dedi.

Bağış, “Alnım Ak“ dedi; CHP “Rüşvet Aldın Mı?“ Diye Sordu
21 Aralık 2013 Cumartesi 08:22

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, bütçe görüşmelerinin son gün toplantılarında kendisine sataşma olduğunu söyleyerek Meclis'te söz aldı.

Hakkındaki iddialarla ilgili söz alan Bağış, kürsüden şunları söyledi; "Bugün TBMM Genel Kurulu'nda gerçekten üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. Meclis'in çatısı altında yaşanmaması gereken bir takım sözel saldırılar, tempo tutmalar, hoş olmayan olaylar yaşandı. Ama sabrettim, Yunus Emre'nin dediği gibi 'Edebim elvermez edepsizlik edene, susmak en güzel edebi elden gidene' dedim. Ama burada son noktada tempo tutularak adımın sanki stadyumda bir futbolcunun tezahüratı yapılır gibi yapılması sonrası sizlerin huzuruna çıkmayı uygun gördüm. Şundan herkes emin olsun; alnımız ak başımız dik. Ne muhalefet ne iktidar milletvekillerinin hiçbirinin başına gelmesini arzu etmem. Ama şu anda bir kişilik ve itibar suikasti ile karşı karşıyayız. Türkiye'de bir çetenin, bir komployla Meclis'i, hükümeti, siyaset kurumunu lekelemeye çalışmasıyla karşı karşıyayız. Burası TBMM Genel Kurulu, burası kimsenin tapulu malı değil, burası milletin. Ben bu sıralarda oturup milletin huzuruna çıkmaktan onur duyarım. Başkaları gibi yabancı elçiliklerin rezidanslarında başka büyükelçilerin huzuruna çıkmam."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×