Aylin Kotil CHP'yi eleştirerek istifa etti

Mustafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil, CHP'den istifa edip siyasetten çekildiğini açıkladı. Kotil, partinin 'menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış siyaset esnafları" kuşatıldığını savundu

Aylin Kotil CHP'yi eleştirerek istifa etti
16 Mart 2016 Çarşamba 09:55

CHP'nin Beyoğlu belediye başkan adıy ve Mustafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil hem CHP'den hem de siyasetten çekildiğini açıkladı. Kotilin isitfa açıklamasında dikkat çeken nokta ise, "CHP'de, menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış bir takım siyaset esnafı" ifadeleri oldu. Kotil'in sözünü ettiği kesimin partiden ihraç edilmediğini savundu. 

Konuyla ilgili bir açıklama yaparak istifasını duyuran Kotil, CHP'de beklediği yeniliği değişimi görmediğini, yeni bir hareket ortaya çıkana kadar siyasetten uzak duracağını söyledi.

Kotil yaptığı açıklamada şunları söyledi: Ben, CHP için yarım asırdan fazla mücadele eden ve bunun için de büyük bedeller ödeyen bir ailede doğdum. Bu gelenekle büyüyüp gençlik yıllarımdan itibaren 'partim' dediğim CHP'ye hizmet ettim. En küçük teşkilat biriminden, Beyoğlu belediye başkan adaylığına kadar -hizmetin büyüğü küçüğü olmaz diyerek- çalışmayı sürdürdüm. 21. yüzyılın modern Türkiyesini kurmak için iktidarı hedeflemesi gereken CHP'de, menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış birtakım siyaset esnafına karşı da bıkmadan usanmadan mücadele ettim. 

Ancak son dönemde bu çevrelerin tasfiye edilmesi bir kenara; Türkiye'nin tüm renklerini, bölgelerini kuşatmasını beklediğimiz partimizin giderek belli grupların egemenlik alanına dönüştüğüne üzülerek tanık oldum. Maddi hiçbir beklentisi olmayan, sadece fark yaratmak için yollara düşen biri olarak, parti yönetiminin bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için hiçbir somut atmadığına tanık olmak en büyük üzüntüm oldu. "Yeni CHP" söylemine herkes gibi inanmak istedim ama görüyorum ki partinin önüne içi boş bir sıfat koyarak, eskinin alışkanlıklarını geçmişi aratacak şekilde sürdürerek bir yere varamıyorsunuz. 

Bunlardan ötürü çocukluğumdan bu yana büyük bir sevgiyle bağlandığım Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Yeni bir vizyon, yeni bir kültür, yeni bir liderlik anlayışı olmadan Türkiye'nin önünün açılamayacağını düşünüyorum. Siyaseti bir anne olarak oğlum ve tüm annelerin çocukları için yaptım. Kişisel bir beklentim, hırsım yok. Gelecekte inanacağım bir hareket, ortaya çıkana dek siyasetten çekiliyorum. Herkesin yolu açık olsun, gelecek bizim...


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×