Arınç'tan o haberlere yalanlama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Gökçek Hesabını Verecek" ve "HDP yüzde 11-12' başlılığıyla yayınlanan haberleri yalanladı.

Arınç'tan o haberlere yalanlama
27 Mart 2015 Cuma 21:07

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü sayısında yayınlanan ve kimi internet sitelerinde "Gökçek Hesabını Verecek" ve "HDP yüzde 11-12" başlılığı ile yer alan haberlerin gerçekle hiç bir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

Arınç, yazılı izahatsında, dün akşam İstanbul'da çağrı üstüne Bab-ı Ali toplantılarına katıldığını söyledi.

Toplantının ilk bölümünün basına açık yapıldığı ve bu bölümde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün görevleri ve "Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım Süreci ve Başkanlık Sistemi" meselesinde düşüncelerini söylediğini bildiren Başbakan Yardımcısı Arınç, "İlk bölümde söylediklerimle alaka matbuatta yer alan haberlere itirazım yoktur" değerlendirmesini yaptı.

Basına kapalı ikinci bölümde ise şahsına yöneltilen kimi sorulara analiz yaparak düşüncelerini açıkladığını anlatım eden Arınç, şunları kaydetti:

"Bu konuşmalarımın arasında HDP'nin barajı aşabileceğine ihtimal vermedim. Ancak değişik anket sonuçlarına kıyasla değerlendirdim. Ayrıca Melih Gökçek'i itham eden bir sözüm olmadı. Daha önceki izahatmı yine ettim. Yanlış anlamalara yol açabilecek bu başlıkların gazetelere haber olması ve mahremiyeti bulunan bir haberin ifşa edilmesi sebebi ile üzgünüm."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×