Arınç'a AK Parti içinden sert tepkiler

Bülent Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzleme Heyeti'ne ilişkin eleştirilerine verdiği yanıta AK Parti'den tepkiler gelmeye devam ediyor.

Arınç'a AK Parti içinden sert tepkiler
23 Mart 2015 Pazartesi 09:08

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzleme Heyeti'ne ait eleştirilerine verdiği sert yanıta, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'dan tepki geldi.

Kuzu, "R.T.Erdoğan bu işin kafa mimarıdır. Çözüm sürecinin kafa aktörü 'bu benim siyasal hayatıma mal olsa dahi vaz geçmeyeceğim bir projedir' diyen şahsiyet R.T. Erdoğan'dır. Çözüm Süreci için R.T.Erdoğan ben gerekirse 'Baldıran Zehirini İçerim' demişti. Bu laftan daha güzel bir laf edilemez." ifadelerini kullandı

İşte konuyla ilgili AK Parti içinden gelen mesajlar:

-Burhan Kuzu: Efendim Çözüm Süreci'ni takip için bir heyet olsun mu olmasın mı? Bu işin özü değil tam olarak teferruattır. İşin özü bugün Nevruz'da netleşti. Asıl bulunan ve kalıcı bulunan Türkiye İçin Başkanlık Sistemidir; ardı gerçekten teferruattır. Ülkesini seven herkes bu sistemi savunur... Derim ki: Kim ki başkasını eleştiriyor, o eleştirdiği şeyi kendi de yapmamalı. Aksi vaziyette niyeti sorgulanır. Sözüm meclisten içeri...

ERDOĞAN'A DESTEK ÇIKTILAR

İstanbul Milletvekili Metin Külünk: Hiç kimse şunu unutmasın ki; çözüm süreci Sayın RTE'nin başlattığı bir harekettir. Ve bu sürecin her adımını titizlikle takip etmektedir. D.B'mızın Devlet politikaları ile alakalı izahatları muhalefeti huzursuz etmesini anlıyoruz fakat öteki rahatsızlık duyanları pek anlayamadık. Sayın Erdoğan'ı 'sadece Köşk'te otursun' diye düşünenler, Sayın Erdoğan'ın dönüştürücü Liderliğini anlamayanlardır. Sayın Erdoğan'ı anlamayanlara üzülmek gerek. #Türkiye'yi dönüştüren hareketin önderi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Asla da yanlız olmayacaktır.

İzmir Milletvekili Hamza Dağ: Proje:Çözüm süreci, Mimarı: Recep Tayyip Edoğan, İmar-inşa:Recep Tayyip Erdoğan, Kurdela: Recep Tayyip Erdoğan, Yıkım ekibi:CHP,MHP ,HDP,Paralel...

"ÇABUK UNUTTUK KEFENİ"

Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal: Siyasi abilerimize emekli olduklarında saygı ve gönül duymak, kapılarını çalıp vaziyet hatır sormak istiyoruz. Çok şeymi istiyoruz... Çözüm süreci, hükümet değil 'devlet politikasıdır'. R. Tayyip Erdoğan'da bu devletin başıdır. Ne konuşuyorlar anlamadım... Çözüm süreci, Türk milletinin R. Tayyip Erdoğan'a duyduğu itimat yardımıyla bu günlere gelmiştir. Bundan sonrada bu itimat içinde ilerleyecektir.

İstanbul Milletvekili Bülent Turan: Çözüm sürecinin mimarı -herkesçe malum- @RT_Erdogan'dır. Süreç bugüne gelmişse aldığı risk sayesinde. Ne çabuk unuttuk giydiği kefeni!

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×