Arınç özür için Erdoğan'ı aramış ama ulaşamamış

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, 15 Temmuz sonrası 'helalleşmek' için Erdoğan'ı aradığını ancak ulaşamadığını söyledi

Arınç özür için Erdoğan'ı aramış ama ulaşamamış
13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:54

FETÖ ile mücadele sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a muhalefet yaparak dikkatleri üzerine çeken TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 'helalleşmek' için Erdoğan'ı aradığını ancak ulaşamadığını açıkladı. Arınç, daha sonra bir mektup yazarak Erdoğan'a gönderdiğini söyledi. 

Ruşen Çakır'a Mediascope.tv'de konuşan Başbakan Eski Yardımcısı Arınç, Çakır'ın Kozmik oda kumpasıyla ilgili "Devletin en önemli sırlarına erişmede sizin üzerinizden bir kumpas tezgahlamışlar; olay bu değil mi" sorusuna Arınç'ın cevabı "Sonuç itibariyle, 17-25 Aralık'tan sonra pis kokular gelmeye başlayınca, bunlar beni de kullanmış olabilir dedim. En az iki sene olmuştur böyle bir konuşmam var. Şimdi yapılanları gördükten sonra demek ki benim ismim üzerinden girilmemesi gereken yerlere girilmiş, bilgiler alınmış olabilir." oldu.

'KONUŞULMAMASI GEREKEN ŞEYLER SÖYLEMİŞ OLABİLİRİM'

Erbakan'ın geçmişte, kendisi hakkında "'Bülent beni eleştirmesin, hele hele MKYK'da şöyle şöyle konuşmasın' dediğini belirten. Rahmetli hocam beni affetsin; affetti, sırtımı sıvazladı…" diyen Arınç,"Benim böyle bir yapım var. Kendisi yanında Başbakan yardımcısıyken konuşulmaması gereken bazı şeyleri konuşmuş olabilirim. Ama bunların hiçbirisinde Tayyip Beyi hedef almadım, onu yıpratmaya çalışmadım, onun konumunu bozmayı düşünmedim. Davutoğlu'nun yanında da böyleydim…" dedi.

'HELALLEŞMEYİ ARZU EDİYORUM'

Arınç, "15 Temmuz akşamından sonra Tayyip beyle görüşmeyi ve geçmişte yaşanan bazı olaylar nedeniyle helalleşmeyi arzu ediyorum. Bir arkadaşımız vasıtasıyla kendisine ulaştırdım; henüz görüşmedik…Kendisi de milletten özür dileyecek noktaya gelmişse bu özeleştiriyi ben de yapıyorum; bırakalım bu özeleştiriyi herkes samimiyetle yapsın…" açıklamasında bulundu.

"Sayın Cumhurbaşkanımızla 15 Temmuz akşamı aynı kaderi paylaştık, televizyonlara çıkamadık ve sayın cumhurbaşkanımızın o geceki kararlılığı olmasaydı kimse sokağa çıkamazdı" diyen Arınç şunları söyledi: "Okul faaliyetleri, Türkçe Olimpiyatları, yoksullara yardım faaliyetleri dışında bu hareketle hiçbir ilgim olmamıştır. Benim için 15 Temmuz akşamından beri Gülen Cemaati, FETÖ terör örgütüdür… O gece Türkiyeyi Recep Tayyip Erdoğan kurtarmıştır. O cesareti veren Tayyip beydir. Kendisiyle telefonda konuşamayınca, mektup yolladım. Ertesi gün meclise gittim….15 Temmuzu ve yapılanları gördükten sonra benim haberim olmadan ismim kullanılarak girilmemesi gereken yerlere girilmiş, alınmaması gereken bilgiler alınmış olabilir diye düşünmeye başladım."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Aslanveli - 2 yıl önce
Cok garip bir adam cumurhurbaskanin hakini yemis olmali helalasmak istedigine gore telifonuna cikmadigina gore helallasamadan gidecek
Avatar
boz kurt - 2 yıl önce
simdi tam dogrusunu yaptiniz
Avatar
L - 2 yıl önce
Bence bunlarada ceza verilmeli yap yap haberim yoktu de