Arınç'ın Fetullah pişmanlığı: Bana ahmak diyebilirsiniz

Fetullah Terör Örgütü kavramına karşı çıkan Bülent Arınç, darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamada, "Bana ahmak diyebilirsiniz" dedi

Arınç'ın Fetullah pişmanlığı: Bana ahmak diyebilirsiniz
21 Temmuz 2016 Perşembe 20:38

Bülent Arınç, 15 temmuz darbe girişimi sonrasında Twitter'daki resmi hesabından bir açıklama yayınladı. 5 bölümlük bir video halinde yapılan açıklamada Arınç, 'Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olduğunu o gece öğrendim, bana ahmak diyebilirsiniz' dedi.

Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; "Olayın ilk saatlerinden itibaren halkımızı uyaran Cumhurbaşkanımız bu olayı fethullahçı terör örgütü tarafından yapıldığını söyledi. Başbakanımız da bunu çoğu kez tekrarladı.

Onlarca insanımız öldü, onlarca kurumumuz bombalandı... Bunları gördükten sonra sayın Cumhurbaşkanımızın tespitlerine aynen katılıyorum.

Bu silahlı darbe girşimini yapan ekibin fethullahçı silahlı terör örgütü olduğuna karşı herhangi bir tereddüte mahal yok.

Ben hükümetin içinde ve MGK üyesi olarak da bu yapıyla mücadele eden insanlardan birisiyim. Bu yüzden kimse beni paralel devlet yapılanması ile ilgili irtibatlı, onları savunan bir kişi olarak görmesin.

Ancak silahlı terör örgütü lafı bir iddianaemyle kanıtlanmalı, eyte kemiğe bürünmeli diye düşünmüştüm. Bugün yaşadığımız silahlı darbe girişiminin içinde Fethullah Gülen'le irtibatlı, onun emir ve direktifleriyle bunu yaptıklarını söyleyen insanlar vardır.

Şunu açıkca söylüyorum, bunu ben darbe gecesi öğrenmiş olmakla, 'yahu ne kadar ahmakmışsın, bunu herkes söylüyordu' diyebilirler. Silahlı terör örgütünün fethullahçı olması, o gece ortaya çıkan bir olaydır. Ben o gece öğrenmiş olabilirim ama sayın Cumhurbaşkanımız da o gece öğrendi. Genelkurmay Başkanımız da o gece öğrendi. Onların bilmediklerini ben nasıl bilebilirim?

Darbe girişimi rezil oldu, başındaki sonundaki hepsi yargının önüne çıkacak hale geldi. Darbeyi yapan sadece FETÖ’ye bağlı askerler mi? Başka bir tartışma, farklı bir koalisyon yapıldığını da söylüyor. Kimse bu alçaklar, FETÖ mensuplarıyla başka koalisyon yaptıkları güçlerle aydınlatılmalı."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Serdar - 2 yıl önce
Hadi lan cumhurbaşkanımız demedimi yada gökçek demedimi sende gökçekle tartışmadınmı biz salakmıyız
Avatar
vedat - 2 yıl önce
Sen de desene kandırılmışız diye..
Avatar
Salih - 2 yıl önce
Hocam lütfen, gerçekleri dünyanın gözüne sokmak için daha büyük felâketlermi bekleyelim; cia,mosat,haçlı gûrûhu,(bilmem ne belâ) dünya gezegeninde nekadar ifrit varsa TÜRKİYE yi haritadan silme peşindeler.. bunu kimler düşünmez.?
Avatar
İbrahim sancar - 2 yıl önce
feto alçaği yıllardır islamyetadi altinda insanları kandırıp eleman kazandirmakmiş Meyer niyeti başka amma alçaklari yer yok bunu bilin
Avatar
NACİ ALTUNKAYA - 2 yıl önce
Hakaret içeren yorum onaylanmadı.
Avatar
omer - 2 yıl önce
Sende onlar gibi gizli dusmanmissin.yanlis tanimisik seni maalesef.
Avatar
laz - 2 yıl önce
Erbakan hocanın yanında olacaksın. Sonra fetoculuk yapmaya kalkacaksın. Hiç mi ibret almazsın? Yemezler Arınç yemezler. Doğru ağlama duvarına, yürü