Arınç: ATV'ye kesilen cezalar, ödenmediği için yargıya intikal etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda 2014 yılı bütçe tasarısı görüşülmeye başlandı.

Arınç: ATV'ye kesilen cezalar, ödenmediği için yargıya intikal etti
12 Aralık 2013 Perşembe 05:08

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda 2014 yılı bütçe tasarısı görüşülmeye başlandı. Sorulara cevap veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 68'liler Vakfının kapatılıp kapatılmadığını bilmediğini belirterek kendisine verilen bilgi notunu okudu; "Gayri faal olması sebebiyle kendi kararıyla dağıldı ancak mahkeme reddetti" dedi.

Elektrik faturalarından TRT için yüzde 2 pay alındığını ve alınmayan yer bulunmadığını dile getiren Arınç, ATV'ye kesilen cezaların ödenmemesi sebebiyle tamamının yargıya intikal ettiğini ve karara göre işlem yapılacağını açıkladı. Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfına sadece Eminönü'nde bir vakıf binası tahsil edildiğini belirtti.

1'inci tur görüşmelerinin ardından ikinci tur görüşmeleri de tamamlandı. İkinci turda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu bütçe ve kesin hesapları ele alındı. Yapılan oylama ile bütçeler kabul edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×