Akşener'den teşkilat operasyonuna tepki

MHP'de kurultay için imza veren teşkilatlara yönelik operasyon düzenleyen genel merkeze, muhalif isimlerden Meral Akşener'den tepki geldi

Akşener'den teşkilat operasyonuna tepki
21 Şubat 2016 Pazar 22:51

MHP Genel Merkezi’nin dört il ve bir merkez ilçe teşkilatını kapatarak yöneticileri disipline sevk etmesine Meral Akşener'den tepki geldi.

MHP Genel Merkezi’nin “olağanüstü kurultayı toplamadığı” gerekçesiyle parti hakkında davacı olan 16 il başkanından 4’ünü görevden çektirmesi ve 4 il teşkilatını kapatmasının ardından parti içindeki muhaliflerden tepki geldi.

Alınan karara tepki gösteren genel başkan adaylarından Meral Akşener açıklamasında, ”Kurultay talebini dillendiren ülkücü irade bir kez daha haklı çıktı. Çünkü biz de tam bu sebeple irade beyan ediyoruz. Milliyetçi hareketin genel merkezi ülkücülerle değil ülkemizi ve milletimizi felakete sürükleyen iktidar ile uğraşmalı. Koltuk değil, iktidar hevesi taşımalı. Herkes emin olsun ki yola çıktıklarımızı yolda bırakmayacağız. Bir olacağız, beraber olacağız ve aynı kararlılıkla hedefe yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

MHP'DE BEŞ ŞEHRİN TEŞKİLATI KAPATILDI

MHP'de muhaliflerle birlikte hareket ettikleri belirlenen teşkilatlar tek tek kapatılıyor. Şu ana kadar beş şehrin, iki ilçenin teşkilatı kapatıldı. 

Kapatılan teşkilatlar şunlar: Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis İl, Aksaray Merkez İlçe Teşkilatları, İstanbul Fatih ilçe teşkilatı, Elazığ merkez ilçe teşkilatı... 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×