Akşener: Şerefiniz varsa kalkarsınız!

MHP Milletvekili Meral Akşener, hükümetin Öcalan ile oturduğu masadan kalkması gerektiğini savundu.

Akşener: Şerefiniz varsa kalkarsınız!
09 Mart 2015 Pazartesi 08:51

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, Dolmabahçe'de HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in okuduğu 10 maddelik çözüm süreciyle ilgili yol haritasını katı bir dille eleştirdi. Hükümete, o masadan kalkması gerektiğini izah eden Akşener, bunun hesabının 7 Haziran'da görüleceğini ileri sürdü.

MHP İstanbul İl Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde faaliyet düzenledi. 'Sesimiz SİZ Olun' etkinliğinin noktayı ise 3 Mart tarihinde Hizbut Tahrir örgütünün Hilafet temalı konferans düzenlediği ve Atatürk posterine alaycı sözler sarf ettiği Üsküdar Bağlarbaşı Kongre Merkezi oldu. Akşener, İç Güvenlik Yasası hakkında de şöyle konuştu: 

“HDP'nin iki tarafı da dolu. Bir tarafında Tayyip Erdoğan, bir tarafında Serok Ahmet oturuyor, ortada da Serok Apo oturuyor. Bir taraftan taraf yana geldiniz deniyor bir taraftan da HDP'li milletvekilleri ve başbakan yardımcıları Apo'nun 10 emrini okuyor. Utanmadan yalan söylüyorlar, propaganda ismi altında iftira atıyorlar, bu hepimizi ahmak yerine koymaktır.”

"KALKIN, ŞEREFİNİZ VARSA KALKIN" 
 
Hükümete, Abdullah Öcalan ile oturulan masadan kalkması çağrısında olan Akşener, vazgeçmesseniz 7 Haziran'da neler olur görebilirsiniz diye konuştu. İşte Akşener'in sözleri;

“Abdullah Öcalan'ın 10 emrini titreyerek okuyan bir iktidar. Buradan sizlere sesleniyorum, ayağınızı denk alın, aklınızı başınıza toplayın, Serok Apo'nun yanından kalkın, şerefiniz varsa kalkın, haysiyetiniz varsa kalkın, yiğitseniz kalkın, Serok Ahmet olmaktan çıkın, bu ülkenin bebek katilini bu ülkenin akil siyasetçisi yapmaktan vazgeçin. Vazgeçmezseniz ne olur, vazgeçmezseniz evvela 7 Haziran'da ne olacağını görürsünüz. 99'daki iradenin daha güçlüsünü görüyorum. Türk kadını karar verirse ülkesini kurtarmıştır ki partisini zaten iktidar yapar.”

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×