AK Parti'nin grup önerisi kabul edildi

AK Parti'nin Meclis'in gündemi ve çalışma saatlerine ilişkin grup önerisi kabul edildi.

AK Parti'nin grup önerisi kabul edildi
23 Mart 2015 Pazartesi 19:59

AK Parti, TBMM Danışma Kurulu'nda uzlaşma sağlanamaması üstüne önerisini Genel Kurul'a taşıdı. Öneride, çocuk yardımı, çeyiz hesaplarına yurt katkısı, 47 bin muallim kadrosu bu şeklinde düzenlemelerini de içeren "Torba Yasa Teklifi" ile Yargıtay Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Ceza Muhakemesi Kanunu'nda değişiklik içeren hukuk teklifi ile bir takım uluslararası sözleşmelerin onaylanmasını içeren hukuk tasarıları gündemin ön sıralarına alınması, muhalefet sebebi ile verilen 5 Gensoru Önergesi'nin yarın görüşülmesi yer aldı.

Öneri üstünde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Doğan Kubat, Torba Yasa Teklifi'nin gündeme alınarak bugün görüşülmesine başlanmasını önerdiklerini, bununla beraber Gensoruların gündeme alınıp alınmayacağına ait görüşmelerin de yarın yapılmasını planladıklarını söyledi.

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, öneri aleyhinde yaptığı konuşmada, ülkenin arasında olduğu durumun "ekonomik kriz" olduğunu savunarak, asıl fırtınanın FED'in faizlerle ilgili kararından sonra yaşanacağını söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, öneri aleyhinde yaptığı konuşmada, 47 bin değil 100 bin öğretmenin atanması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların peşinden AK Parti'nin grup önerisi kabul edildi.

Genel Kurul'da daha sonra Torba Yasa Teklifi'nin görüşmelerine geçildi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×