AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayını Mehmet Ali Şahin açıkladı

AK Parti'nin 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayı açıklandı. AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partilerinin adayının AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan...

AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayını Mehmet Ali Şahin açıkladı
01 Temmuz 2014 Salı 12:53

AK Parti'nin 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayı açıklandı. AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partilerinin adayının AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

ATO'da düzenlenen törende konuşan Şahin, 2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yapılan hukuksuzluklara değindi. "Ama biz hiçbir zaman hukuksuzluğa boyun eğemezdik" diyen Şahin, bu yüzden millete gittiklerini söyledi. Ardından da Anayasa'yı değiştirecek çoğunluğu elde ettiklerini ve referanduma gittiklerini anlattı.

Bu seçimlerde de aday belirleme sürecinde geniş bir istişare gerçekleştirdiklerini belirten Şahin, bir ismi tespit ettiklerini dile getirdi. AK Parti'nin tüm milletvekillerinin ittifakı ile adaylarını belirlediklerini belirten Şahin, "Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı adayı Genel Başkanımız ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

Şahin'in konuşmasının ardından Erdoğan'ın hayatını anlatan bir belgesel gösterilmeye başladı.

Öte yandan Erdoğan salona ailecek geldi. Oğlu Bilal Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan damadı Berat Albayrak da salonda yerini aldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×