AK Parti'nin A takımı 'İstanbul'da karar kıldı

6 bin 223 aday adayıyla rekor kıran AK Parti'de adayları belirleme süreci yarın temayül yoklamaları ile başlayacak.

AK Parti'nin A takımı 'İstanbul'da karar kıldı
27 Şubat 2015 Cuma 07:53

Başvuru sayısında İstanbul ilk sırada yer alırken, hükümetin ve AK Parti'nin A takımı da namzet adaylığı için İstanbul'u tercih etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, gene memleketi Konya'dan başvururken, Afyonkarahisar Milletvekili bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Edirne Milletvekili Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Batman Milletvekili Maliye Bakanı Mehmet Şimşek İstanbul'dan namzet adayı oldu. Şimşek'in İstanbul'dan namzet adayı olması sürpriz şekilde nitelendirildi. 

İlk kere AK Parti'nin mebus namzet listesinde yer alması beklenen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da İstanbul'dan adaylık başvurusunu yaptı. Kurtulmuş'un memleketi Ordu'dan namzet adayı olabileceği da konuşuluyordu. AB Bakanı Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, önceki seçimdeki bu şeklinde İstanbul'dan namzet adayı oldular. Kabine üyelerinin yanı sıra, Başbakan Davutoğlu'nun A Takımı niteliğindeki MYK üyelerinin de tercihleri dikkat çekti.

Genel Başkan Yardımcılarından Süleyman Soylu, Mustafa Şentop, Nureddin Nebati, Ekrem Erdem İstanbul Milletvekilliği için namzet adayı oldu. Yine, MKYK üyelerinden Osman Can da tercihini İstanbul'dan yana kullandı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×