AK Partili vekillerden dokunulmazlık baskısı

Başbakan Davutoğlu ile görüşen AK Partili vekiller, canlı bombanın taziyesini ziyaret eden vekilin dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi

AK Partili vekillerden dokunulmazlık baskısı
02 Mart 2016 Çarşamba 08:31

Son Haberler Logo

Başbakan Ahmet Davutoğlu uzun süredir planladığı milletvekilleriyle dar kapsamlı istişare toplantılarına başladı.

Bu hafta içinde üç gününü Meclis'te milletvekilleriyle görüşmeye ayıracak olan Davutoğlu ilk etapta, Adana,Osmaniye, Mersin, Adıyaman, Mardin milletvekilleriyle bir araya geldi.

Toplantıda AK Parti’nin illerde verdiği sözler, gerçekleşme durumları gibi konuların görüşülmesi planlanmasına rağmen, iktidar milletvekilleri HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını da gündeme taşıdı.

El Cezire'nin haberine göre yapılan istişarelerin bir bölümünde bazı milletvekilleri, HDP Van milletvekili Tuğba Hezer'in dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. Milletvekilleri "Toplum vicdanının rahatlatılması için" öncelikle Hezer'in dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyledi. Davutoğlu'nun milletvekillerinin sözleri üzerine bir değerlendirme yapmadığı öğrenildi.

Hezer, Ankara'da 17 Şubat'ta gerçekleştirdiği bombalı araç saldırısında 29 kişinin ölümüne neden olan Abdülbaki Sömer için kurulan taziye çadırına gitmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×