AK Partili kadınlar Kılıçdaroğlu'nu protesto etti

AK Parti İstanbul Kadın Kolları üyeleri, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu protesto etti

AK Partili kadınlar Kılıçdaroğlu'nu protesto etti
06 Nisan 2016 Çarşamba 18:04

AK Parti İstanbul Kadın Kolları üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu protesto etti.

Taksim Tünel'de bir araya gelen kadınlar, "Siyasete yakışmıyorsun", "Siyasetin çirkin yüzü", "Edep yahu" ve "Kadına saygı" gibi çeşitli dövizler taşıyarak yürüyüşe geçti. Kadınlar yürüyüş sırasında ıslık çaldı, alkışlı protestoda bulundu.

Galatasaray Meydanı'na gelen grup adına AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'nu yönelik sözlerinin, ahlaksızlığın ve alçaklığın sözlü cinnete dönüşmüş hali olduğunu söyleyen Döğücü, "Bu korkunçtur, vahimdir, faciadır." dedi.

Bu sözlerin, insanlığın en mukaddes ortak değerlerine yönelmiş bir saldırı olduğunu vurgulayan Döğücü, "Bütün içtenliğimizle inanıyoruz ki, Kılıçdaroğlu'nun kadın cinsiyetini aşağılamak üzere sarf ettiği sözler, bütün kadınlarımızın onurunu en sert şekilde incitmiş, kadınıyla erkeğiyle bütün milletimizin hissiyatını en ağır şekilde yaralamıştır. Kılıçdaroğlu'nun bu menfur sözlerini bütün kadınlarımız adına nefretle telin ediyoruz." diye konuştu.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×