AK Partili Hatay belediye başkanı CHP’den aday olacak

Antakya Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın, CHP’ye geçtiği ve pazar günü Ankara’da CHP MYK toplantısının ardından Hatay belediye başkan adayı olarak isminin açıklanmasının beklendiği bildirildi.

AK Partili Hatay belediye başkanı CHP’den aday olacak
18 Aralık 2013 Çarşamba 19:33

Antakya Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın, CHP’ye geçtiği ve pazar günü Ankara’da CHP MYK toplantısının ardından Hatay belediye başkan adayı olarak isminin açıklanmasının beklendiği bildirildi. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akyol, olayı doğruladı.

Antakya’da AK Parti’den 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Lütfi Savaş, önümüzdeki yerel seçimlerde aday gösterilmemişti. AK Parti’den Sadullah Ergin isminin açıklanmasının ardından, bir süreden beri partisinden istifa edeceği konuşulan Lütfi Savaş’ın, dün partisinden ayrıldığı öğrenildi. Bugün akşam saatlerinde de CHP’ye başvuru yapan Lütfi Savaş’ın, CHP’ye geçişinin kabul edildiği bildirildi. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akyol, olayı doğruladı. Akyol, pazar günü yapılacak MYK toplantısının ardından Lütfi Savaş isminin CHP Hatay Büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklanacağını söyledi.

Öte yandan, Ankara’da olduğu öğrenilen Lütfi Savaş, telefonla kendisine ulaşan Cihan muhabirine konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Savaş, CHP’den aday olacağına dair bilgilerin sorulması üzerine, “Konuşulan bilgilerin doğru olmadığını söyleyemeyeceğim.” ifadesini kullandı. AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci ise şu ana kadar Lütfi Savaş’a ait AK Parti’den istifa ettiğine dair herhangi bir başvuru gelmediğini söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×