AK Partili Elitaş: Bu konunun kalıcı çözümü anayasa değişikliğinde

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, HSYK kanun teklifiyle ilgili bugün birinci bölümün bitebileceğini söyledi.

AK Partili Elitaş: Bu konunun kalıcı çözümü anayasa değişikliğinde
24 Ocak 2014 Cuma 15:18

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, HSYK kanun teklifiyle ilgili bugün birinci bölümün bitebileceğini söyledi. Elitaş, HSYK konusuyla ilgili sorunun kesin ve kalıcı çözümünün anayasa değişikliğinde olduğunu belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, partisinin grup yönetim kurulu toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi. Elitaş burada yaptığı açıklamada, HSYK kanun teklifine ilişkin gelinen son aşamayı değerlendirdi. Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Elitaş, “Bugün bizim görüşmelerimiz göre TBMM’de birinci bölümün bitimine kadar çalışmalara devam edeceğiz. 22. madde Adalet Akademisi’yle ilgili maddeleri içeriyor. Birinci maddesi verilen bir önerge ile çıkarıldı. 23. ve 24. madde birinci bölümün içerdiği maddeler. Birinci bölüm bitebilir. Bugünkü Genel Kurul çalışmalarında bakarız. Salı günü bu konuyla ilgili araştırmalar görüşmeler devam edebilir. Ama bu teklifin askıya alınması geri çekilmesi anlamına gelmemektedir. Bizim esas niyetimiz HSYK kanununun anayasal düzenlemeyle daha kalıcı bir halde olmasını arzu etmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi parti genel başkanları ile görüşme yaptı.” ifadelerini kullandı.

Anayasa değişikliği konusunda tekliflerini yineleyen Elitaş, “Hala biz ısrarla söylüyoruz. Bu konunun kesin ve kalıcı çözümü anayasa değişikliği ile ilgilidir. Eğer ana muhalefet partisi anayasa değişikliği konusunda samimi davranış içinde bulunursa bizim yetkili arkadaşlarımız da görüşürler umarım ortak bir noktada birleşilip anayasa değişikliği ile bu sorun çözülmüş olur.” diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×