Adana'da BBP büyükşehir ve ilçe başkan adayları MHP’ye geçti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Adana Büyükşehir, Seyhan ve Pozantı Belediye başkan adayları partilerinden istifa ederek MHP’ye destek verdi.

Adana'da BBP büyükşehir ve ilçe başkan adayları MHP’ye geçti
24 Mart 2014 Pazartesi 16:03

Büyük Birlik Partisi (BBP) Adana Büyükşehir, Seyhan ve Pozantı Belediye başkan adayları partilerinden istifa ederek MHP’ye destek verdi. Ayrıca Adana Büyükşehir Belediye bağımsız adayı Yasin Türkoğlu da MHP’ye katılarak Hüseyin Sözlü’ye desteklerini ilan etti.

Hüseyin Sözlü’nün Ziyapaşa Bulvarında bulunan seçim iletişim merkezinde düzenlenen katılım töreninde konuşan BBP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Şahin, “Haksızlığa, yolsuzluğa, arsızlığa dik duran MHP’nin Büyükşehir adayı Hüseyin Sözlü’nün yanında yer aldığımızı, şahsım ve dava arkadaşlarım adına kamuoyuna duyururuz.” dedi.

Şahin, ayrıca, BBP’den istifa gerekçelerini anlattıktan sonra, ”Bu şartlar altında ülkeme ve halkımıza hizmet edemeyeceğimizi göz önünde bulundurarak istişaremiz sonucu dava arkadaşlarımızla birlikte BBP Adana İl Yönetiminden ve Büyükşehir Belediye başkan adaylığımızdan istifa ettiğimizi ve bundan sonraki siyasi hareketimizi MHP çatısı altında devam edeceğimize karar vermiş bulunmaktayız.” diye konutu.

Konuşmalardan sonra BBP Büyükşehir adayı Mustafa Şahin, BBP Seyhan adayı Gani Gökmen, Pozantı adayı Tuncer İncirci, Yüreğir adayı Veli Güzel, Kadın Kolları Başkanı Nafia Kartal, Alperen Ocakları Başkanı Aydoğan Aydoğan, Gençlik Kolları Başkanı Emrah Sarı ve Çukurova eski İlçe Başkanı Murat Aktaş’a rozetleri takıldı. Büyükşehir Belediyesi bağımsız adayı Yasin Türkoğlu da Hüseyin Sözlü lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Türkoğlu, “Adana için hayati olan yerel seçimlerde MHP ve Hüseyin Sözlü lehine adaylıktan çekilme kararı almış bulunmaktayım.” dedi. Türkoğlu, “Şahsımı destekleyen değerli hemşerilerime oylarını MHP’ye vermelerini istiyorum.” ifadesini kullandı.

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da konuşmasında, MHP’ye katılımların uzun zamandır kartopu misali büyüyerek bir çığa dönüştüğünü, 30 Mart’ta da bu çığın Adana’da yerel iktidara işaret ettiğini söyledi ve katılımcılara teşekkür etti.

MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut ve MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan da birer konuşma yaparak, hem BBP’lilere hem de Yasin Türkoğlu’na teşekkür ettiler.

MHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Hüseyin Sözlü de, “Bu katılımlar, sayısal bir ifadeden çok bize manevi bir değer ifade etmektedir. Hem Büyük Birlik Partisi’nden gelen yürekli arkadaşlarımızın, hem de Adana’da önemli saygıdeğer bir kitleye hitap eden Yasin Türkoğlu’nun verdiği desteği çok önemli buluyoruz. Bu seçkin insanların, hepsi birer ayrı kıymet olan değerli insanların güvenine layık olmak elbette çok önemli. İnşallah hayırlı neticeler alacağız ve inşallah mahcup olmayacağız.” diye konuştu.

Sözlü, BBP’den yapılan katılıma ilişkin “Arkadaşlarımızın Rahmetli Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in kurmuş olduğu siyasi dava hareketi olan MHP saflarına katılıyor olması, büyük ailenin yeniden bir araya gelmesi, büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle yine rahmetli ülküdaşımız, gönüldaşımız Muhsin Yazıcığolu Beyefendiyi de burada rahmetle yad ediyoruz; Ruhu şad olsun. Onun ölümünün üzerindeki şaibenin de katlanarak büyüyor olması, bu hükümetin bu konuda verecek hesabı olduğunun yeterli delilidir. Bu vesileyle ifade etmek gerekirse, bu katılımı, Ankara’da sedalanacak, büyük bir ailenin yeniden bir araya gelmesi anlamında bir işaret fişeği olarak görüyor ve temenni ediyorum.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×