Siirt'te teröre karşı “huzur nöbeti“

FETÖ'nün darbe girişiminden sonra son günlerden artan terör saldırıları nedeniyle Siirtli vatandaşlar terör örgütü PKK'ya karşı İl Emniyet Müdürlüğü ve Valilik önünde "huzur nöbeti" başlattı

Siirt'te teröre karşı “huzur nöbeti“
20 Ağustos 2016 Cumartesi 00:14

Siirt’te 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminden sonra son günlerde artan terör saldırıları nedeniyle vatandaşlar terör örgütü PKK'ya karşı İl Emniyet Müdürlüğü ve Valilik önünde "huzur nöbeti" başlattı.

Sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin çağrısı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve Valilik önünde bir araya gelen vatandaşlar teröre karşı nöbet tutuyor. Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla terörü telin etti.

Nöbeti organize edenlerden Cihannüma temsilcisi Fatih Sevgili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amacın bütün Güneydoğu'da teröre karşı duyarlılığı artırmak olduğunu söyledi.
Siirt'te bu sefer nöbetin terör örgütüne karşı başladığını kaydeden Sevgili, şöyle konuştu:
"Maşallah görüyorsunuz meydanı. Çağrımızın üzerinden henüz 20 dakika geçmesine rağmen meydan hınca hınç doldu. Bizler için terör örgütünün adı, söylemi, kimliği, kıyafeti hiçbir şekilde fark etmiyor. Biz FETÖ, PKK, DAEŞ terör örgütüne aynı mesafedeyiz. Milli irade bugün Siirt'te demokrasi meydanında bu sefer PKK terör örgütüne son dönemde yaptığı saldırılara karşı tepki gösteriyoruz. Ümit ediyoruz ki ülkeye, bölgeye yayılacaktır ve bundan sonra hiç kimse, emperyalistlerin üflediği hiçbir zurnanın deliği yani hiçbir terör örgütü bu coğrafya üzerindeki hesabının tutmayacağını anlayacak, anlayana kadar biz meydanları terk etmeyeceğiz. Vatandaş olarak bunun karşısında durmaya devam edeceğiz. Şehitlerin bıraktığı mirasa sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Siirt Gönül Der Başkanı Murat Coşar da bugün Valilik önünde ezan ve bayrak nöbetini yine devraldıklarını belirterek, daha önce FETÖ'nün üniformalı askerleri tarafından yapılan girişimi halkla, milletle el ele bertaraf ettiklerini söyledi.

"Son günlerde ülkemizde ve bölgemizde yapılan bombalamaları telin edici, içimizi yakıcı bir ses çıktı yüreklerimizden. Buna karşı dik duruşumuzu sergilemek için bugün de Valilik önünde aynı şevk ve azimle aynı kararlılıkla, milletle, devletle, polisle, halkla el eleyiz. Hangi etikette olursa olsun." diyen Coşar, ülkenin milli bütünlüğüne kast eden bütün terör örgütlerini kınama adına meydanda olduklarını vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×