SAĞLIK Haberleri

Stres, şeker hastalığı riskini artırıyor
24 Nisan 2017, 10:55 0
Stres, şeker hastalığı riskini artırıyor
Uzmanlar, Uzun süreli stresin şeker hastalığı riskini yüksek oranda arttırdığı konusunda uyarılarda bulundu.
Yaşlı hücrelerinizi egzersizle canlandırın
24 Nisan 2017, 09:57 0
Yaşlı hücrelerinizi egzersizle canlandırın
Hiçbir şey için geç değil. ‘Yaşlandım ben, artık bu şekilde yaşayacağım’ demeye son verin. Araştırmalar da gösteriyor ki yaşlansak bile hücrelerimiz her zaman iyileşmeye açık.
Kalp hastalarına
22 Nisan 2017, 17:52 0
Kalp hastalarına "kaplıca tedavisi" önerisi
- İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şişli: -"Kalp hastalarında termal yükü azaltacak sıcaklıkta ve termal hissetme toleransı azaltacak şekilde karbondioksitli, kükürtlü sular kullanarak uygulamalar yapmak çok faydalı"
Ağız kokusu olanlar dikkat
22 Nisan 2017, 13:51 0
Ağız kokusu olanlar dikkat
Diş Hekimi Zafer Kazak, ağız kokusu olanlarda öncelikle ağız kokusunun sebebinin belirlenmesi gerektiğini söyledi.
Kolanın bir zararı daha ortaya çıktı
22 Nisan 2017, 13:46 0
Kolanın bir zararı daha ortaya çıktı
Kanada’daki Toronto Üniversitesi’nin araştırmasında, diyet kolanın beyni olumsuz etkilediği belirlendi.
22. Ulusal Kanser Kongresi
21 Nisan 2017, 23:43 0
22. Ulusal Kanser Kongresi
- Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Özet: - "Türkiye’de her yıl 165 bin kanser vakası görülmekte ve 80 bin kişiyi kansere bağlı ölümlerden kaybetmekteyiz" - Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Sağlam: - "Sigara içen bireylere uygulanmaya başlayan tarama programları, erken evrede çok sayıda kanserin teşhis edilebilmesinin yolunu açmıştır"
21 Nisan 2017, 15:45 0
"Diş beyazlatma mutlaka hekim kontrolünde yapılmalı"
- Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Eşkar: - "Beyazlatma işleminde 'hidrojen peroksit' kullanılıyor ve bu madde hekim kontrolünde, belirli dozlarla uygulandığında beyazlatma işleminin bir zararı olmuyor" - "Kullanılan ürünün içeriği ve dozunun ayarlanması çok önemli olduğundan dolayı beyazlatma işleminin kesinlikle hekim kontrolü ve gözetiminde yapılması gerekir" - "Hekim kontrolünde olmayan, eczaneden alınan ürünlerle bilinçsizce yapılan beyazlatmalar, diş çekilmeleri, kalıcı diş hassasiyetleri, dişin dış yüzeyinin bozulması ve mine çatlakları gibi dişlerde kalıcı zararlara neden olabilir"
'Hepatit B tedavisinde müjde kapıda'
21 Nisan 2017, 11:09 0
'Hepatit B tedavisinde müjde kapıda'
Prof. Dr. Özkan: "Hepatit B için en geç 5 yıl içerisinde şifa yapabilecek ilaçlar geliyor, müjde kapıda" dedi.
Uyku apnesi
21 Nisan 2017, 11:07 0
Uyku apnesi "hipertansiyon" riskini iki kat artırıyor
- ABD'de yapılan bilimsel bir araştırma, uyku apnesi olanlarda hipertansiyon görülme sıklığının hastalık bulunmayanlara göre en az iki kat arttığını ortaya koydu - Türk Toraks Derneği Uyku Bozuklukları Çalışma Grubu Sekreteri Genç: - "Üç tansiyon ilacı kullanımına karşın, kan basıncı yüksekliği ile seyreden dirençli hipertansiyon durumu varsa mutlaka uyku apne sendromu araştırılmalıdır" - "Wisconsin araştırmasının 18 yıllık izlemi sonucunda kardiyak ölüm riski bu hastalarda 2 kat, ağır uyku apnelilerde ise yaklaşık 4 kat artmış bulundu"