SAĞLIK Haberleri

06 Ocak 2017, 20:20 0
"Burun içindeki eğrilikler hayat kalitesini düşürür"
- Op. Dr. Korhan, - "Burun tıkanıklıkları hayat kalitesini etkileyen ciddi problemlerdendir. Bu problemlerin en önemli sebepleri ise burnun içindeki etler ve kıkırdak eğrilikleridir"
Kanser tedavisinde yeni umut
06 Ocak 2017, 16:15 0
Kanser tedavisinde yeni umut
- Bağışıklık sisteminin aktif hale getirilerek kanser hücrelerini yok etmesini sağlayan immünoterapi yöntemi fareler üzerinde başarılı oldu
Her üç kişiden birinde grip başladı
06 Ocak 2017, 09:10 0
Her üç kişiden birinde grip başladı
Sağlık Bakanlığı, 17 ildeki 180 aile hekiminden aldığı hasta numunelerini analiz etti. Numunelerin yüzde 34.6’sında grip tespit edildi.
Restoranların
05 Ocak 2017, 11:13 0
Restoranların "bir kısmı açık" alanlarında da sigara içilemeyecek
- Sağlık Bakanlığınca, tütün ve tütün ürünleriyle mücadele kapsamında "açık alan" düzenlemesinde yenilik yapılarak restoran, kafe gibi mekanların açılabilir camlı kısımlarının bulunduğu yerlerde de sigara içilmesi yasaklanacak - Sağlık Bakanı Akdağ: - "Lokanta, pastane, restoran gibi yerlerin önünde kapalı yerler yapılıyor, 'Yanları açık' denilerek sigara içilebiliyor. Üstü kapalı olan, tek bir tarafında bile duvar bulunan yerleri kapalı alan sayacağız. Materyalin ne olduğu önemli değil, cam dahi olsa burası da kapalı alan sayılacak" - "Sigara içme oranları yüzde 31'den yüzde 26'lara düştü ancak gençlerde sigara içme oranlarında artış yaşandı"
Şeker ölçüm cihazlarında
05 Ocak 2017, 11:12 0
Şeker ölçüm cihazlarında "güvenilirlik" denetimleri artacak
- Sağlık Bakanlığınca, diyabet hastalarının kullandığı şeker ölçüm cihazlarına ilişkin güvenlik analizleri artırılacak - Bu yıl da düzenli yapılacak çalışmalarla cihazların uygunlukları mercek altına alınacak, piyasada satılan bütün cihazlar güvenilirlik açısından denetlenecek
Trafik kazasında topuğunu kaybeden çocuğa yeni topuk yapıldı
04 Ocak 2017, 18:36 0
Trafik kazasında topuğunu kaybeden çocuğa yeni topuk yapıldı
- Opr. Dr. Acar: - "Yaklaşık 10 saat süren ameliyatla sağ uyluktan alınan dokular, damarsal yapıları korunarak mikro cerrahi yöntemlerle ayak topuğuna nakledildi”
04 Ocak 2017, 16:37 0
"Balık pulu" hastası çocuğa belediye başkanı sahip çıktı
- Ağrı'nın Patnos ilçesinde, doğuştan "balık pulu" hastası olan ve her gün farklı elbise giymesi gereken 8 yaşındaki Aslı Avcı'nın tüm masraflarını Dedeli Belde Belediye Başkanı Durak üstlendi - Baba Avcı: - "Üzerinde giydiği elbiseyi ikinci defa giydiremiyoruz. Çünkü mikrop kapınca kaşınmasına sebep oluyor. Bir insan her gün başka elbise giydiğinde maddi durumunun yüksek olması lazım. O yüzden dört dörtlük giydiremiyoruz" - Dedeli Belediye Başkanı Durak: - "Kızımız Aslı'nın 15 yaşına kadar olan tedavi ve eğitim ile ilgili bütün masraflarını ben kendim karşılayacağım. Bunu ailemize bir destek olarak sunuyoruz. Hep birlikte bu işin takipçisi olacağız"
Sağlık Bakanlığından 'Suriyeli Çocuklar' soruşturması
04 Ocak 2017, 11:58 0
Sağlık Bakanlığından 'Suriyeli Çocuklar' soruşturması
Bakan Akdağ'ın talimatıyla, 7 yaşındaki Suriyeli çocuğun "dört hastaneden geri çevrildiği ve öldüğü" iddiası üzerine idari soruşturma başlatıldı.