Yıldırım'ın Danimarka Dışişleri Bakanı Jensen'i kabulü

- Başbakan Yıldırım, Danimarka Dışişleri Bakanı Jensen'i kabulünde, FETÖ, PKK ve DAEŞ ile mücadelede müttefik ve ortakların etkin işbirliğinin büyük önem taşıdığını ifade etti

Yıldırım'ın Danimarka Dışişleri Bakanı Jensen'i kabulü
29 Eylül 2016 Perşembe 14:04

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen’i kabulünde, FETÖ, PKK ve DAEŞ ile mücadelede müttefik ve ortakların etkin işbirliğinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, Jensen'i Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Jensen, 15 Temmuz'da akim bırakılan hain darbe girişimi sonrasında Danimarka hükümetinin Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu ve ülkeler arasındaki ikili ilişkileri geliştirmeyi, yakın siyasi diyaloğu artırarak sürdürmeyi arzuladıklarını belirtti.

Başbakan Yıldırım ise Danimarka’nın dayanışma mesajını takdirle karşıladıklarını ifade ederek, FETÖ, PKK ve DAEŞ ile aynı anda mücadele etmekte olduklarını vurguladı.

FETÖ, PKK ve DAEŞ ile mücadelede müttefik ve ortakların etkin işbirliğinin büyük önem taşıdığını aktaran Yıldırım, ayrıca Danimarka ile geniş bir alana yayılan ikili işbirliğini daha ileri bir seviyeye taşıma konusunda çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×