Türkiye'yi şikayet etti

Yabancı basın temsilcileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi şikayet etti

Türkiye'yi şikayet etti
30 Eylül 2016 Cuma 11:49

15 Temmuz darbe girişimine karşı duruşu başından beri şüpheli görülen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yabancı basının Türkiye temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda hükümeti şikayet etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, skandal ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanına "Kim oluyorsun? Nasıl böyle konuşabiliyorsun. Ne hakkın var senin" şeklinde çirkin sözler sarfeden Kılıçdaroğlu, "Yenikapı ruhu buysa bu ruha karşıyız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yabancı basının Türkiye temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye'yi yabancı basına şikayet eden CHP lideri Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Yani bu kadar işsizlik, yolsuzluk varken, insanlar can derdindeyken, Türkiyenin 81 ilinde, bütün ilçelerinde mağdurlar bir çıkış yolu ararken Lozan niye gündeme gelir. Lozan Türkiyenin tapu senedi. Biz Lozanı savunuyoruz. Onlar Sevri savunuyor. Çıkıp şu soruya cevap versin. Sen Sevri mi savunuyorsun? Biz Ankarayı savunuyoruz onlar İstanbulu savunuyor. Biz Cumhuriyeti savunuyoruz. Onlar hilafeti savunuyor. Biz vatandaşı savunuyoruz onlar kul olmayı savunuyor. O koltuğa Cumhuriyet sayesinde oturduğunu unutmayacaksın arkadaş. O koltuğa Cumhuriyetin ve Lozan'ın sayesinde oturduğunu unutmayacaksın arkadaş. Kim oluyorsun? Nasıl böyle konuşabiliyorsun. Ne hakkın var senin. Tarihine ihanet etmeye kimsenin hakkı yoktur"

"YENİKAPI RUHU BUYSA, BUNA KARŞIYIZ"

"Cumhurbaşkanıysan otur adam gibi Cumhurbaşkanlığını yap. Tarihi bilmiyorsun çağır tarihçiyi konuş. Böyle bir konuşma olamaz. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan ülkesine ihanet edemez. Ülkesini satamaz böyle bir şey mi olur. Dün diyeceksiniz ki Lozan tapu senedimizdir. Bugün diyeceksin Lozan ülkeyi satmaktır. Ne demek nasıl bir Cumhurbaşkanı, nasıl bir anlayış. Şimdi yine diyecekler Yenikapı ruhundan vazgeçti Kılıçdaroğlu eğer sizin anladığınız Yenikapı ruhu bu ise biz bu ruha karşıyız. Bu ülkemizi seviyoruz. Tarihimizi seviyoruz. Tarihimizle gurur duyuyoruz. Cumhuriyetimizle gurur duyuyoruz. Kendi tarihimize ihanet etmedik, etmeyeceğiz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Mahmut Okumuş - 2 yıl önce
Herkes selamun aleyküm diyerek başlamak istiyorum yazıma neden chp zihniyeti ile yola çıkılmayacağının basit bir örneği basit diyorum zira böylesi basit bir insanı bile demek istemiyorum yinede onun deyilsede seçmeninin hatırına insan diyeyim hayatı başarısızlık ve yolsuzluklarla dolu ve buna rağmen T. C Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanına gergin iftira atıyor ve yalan söylerken önce kendisi sonra kimsenin inanmadığını bile bile şimdi sizlere soruyorum T. C.nde bir kurumu dahi yönetemeyen zavallıya koca bir ülke emanet edilirmi lütfen akli selim düşünerek hareket edelim teşekkürlerimi sunar iyi günler dilerim
Avatar
mevsim - 2 yıl önce
Allah belani versin kilictaroglu
Avatar
mehmet eginli - 2 yıl önce
Bu adam yorgana düşmüş pire gibi Tc sinirlari içinde yaşayan o pirenin yavşağı hiç bir zaman pire olamaz yavşak gelip yavşak gider