TBMM, Rusya ile yeniden "dost" olmaya hazırlanıyor

-TBMM'de, "Uçak krizi" sonrası listeden çıkarılan Rusya ile yeniden parlamentolar arası dostluk grubu oluşturulması için yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindi

TBMM, Rusya ile yeniden
18 Kasım 2016 Cuma 11:05

TBMM (AA) - ALP ÖZDEN - "Uçak kirizi" sonrası listeden çıkarılan Rusya ile yeniden parlamentolar arası dostluk grubu kurulması için TBMM'de yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Geçen yıl Kasım ayında Rus uçağının düşürülmesiyle iki ülke arasında başlayan gerginlik, parlamentolara da yansımış ve 26. Dönem'de Rusya, "Dostluk Grubu" listesine dahil edilmemişti.

Son dönemde Türkiye ile Rusya ilişkilerinde başlayan iyileşmeye, şimdi iki ülke parlamentoları da katkı vermeye hazırlanıyor.

Parlamentolar arası ilişkileri geliştirmek amacıyla, TBMM'de, Rusya ile dostluk grubu kurulması için yapılan çalışmaların son aşamasına gelindi. Dostluk grubunun, üyelerinin belirlenerek haftaya kurulması bekleniyor.

Rusya'nın yanı sıra Çad ile de dostluk grubu oluşturulacak. Böylece, 26. Dönem'in başında 129 ülkeyle kurulan dostluk gruplarına iki ülke daha eklenince, dostluk grubunun bulunduğu ülke sayısı 129'dan 131'e çıkacak.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×