FETÖ darbe girişimini araştırma komisyonun taslak programı

- Komisyonun taslak programına göre, 16 Kasım Çarşamba günü gazeteci Hande Fırat, Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu ve 15 Temmuz gazileri Albay Pınarbaşı ve Albay Ala'yı dinleyecek - Korgeneral Aksakallı, Tümgeneral Seyfullah Saldık ve eski Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu da bu hafta davet edilen isimler arasında bulunuyor

FETÖ darbe girişimini araştırma komisyonun taslak programı
12 Kasım 2016 Cumartesi 11:29

TBMM (AA) - KADİR KARAKUŞ/HATİCE ÖZDEMİR - Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) dört partinin katılımıyla kurulan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimini araştırma komisyonu taslak programına göre, bu hafta gazeteci Hande Fırat, Korgeneral Zekai Aksakallı, Tümgeneral Seyfullah Saldık, eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, 15 Temmuz gazileri Albay Mahmut Pınarbaşı ve Albay Davut Ala'yı dinleyecek.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016 Tarihli Darbe Girişimi İle Bu Terör Örgütü'nün Faaliyetlerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek başkanlığında çalışmalarına devam ediyor.

Komisyon bu hafta 16 Kasım Çarşamba ve 17 Kasım Perşembe günlerinde dinleme yapacak.

Komisyon 16 Kasım Çarşamba günü, darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı mobil uygulamayla televizyon ekranına çıkaran gazeteci Hande Fırat'ı dinleyecek.

YÖK üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu'nun da FETÖ üyelerinin sınavlarda yaptığı usulsüzlükler ve soruların çalınması konusunda bilgisine başvuracak olan Komisyon, aynı gün 15 Temmuz gazilerinden Albay Mahmut Pınarbaşı ve Albay Davut Ala'yı konuk edecek.

Darbe girişimini araştırma komisyonu, 17 Kasım Perşembe günü de 15 Temmuz'da kendisini Bursa Sıkıyönetim Komutanı olarak tanıtarak, toplantı yapmak isteyen İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş'u gözaltına aldıran Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık'ı, eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nu ve Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'yı dinleyecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×