Destici'den Karamollaoğlu'na tebrik ziyareti

- BBP Genel Başkanı Destici, Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçilen Karamollaoğlu'nu ziyaret etti

Destici'den Karamollaoğlu'na tebrik ziyareti
16 Kasım 2016 Çarşamba 15:25

ANKARA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu makamında ziyaret etti.

BBP Genel Başkanı Destici, ziyarette yaptığı açıklamada, Saadet Partisi'ni "Kardeş parti" olarak gördüklerini belirterek, Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde genel başkanlığa seçilen Karamollaoğlu'nu tebrik amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade etti.

Destici, eski genel başkan Mustafa Kamalak ile yaptıkları verimli çalışmalara yeni yönetimle de devam etmek istediklerini bildirdi.

Gündemdeki konulara da değinen Destici, devletin teröre karşı başlattığı topyekun mücadeleyi desteklediklerini vurgulayarak, belirli suçlar için idam cezasının da yasalaşmasını istedi.

Mustafa Destici, yerel seçimlerin de 2018 yılı sonbaharında yapılması gerektiğini kaydetti.

- Acil tedbirler gerekiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da 1991'den itibaren siyasette olumlu çalışmalar yaptıkları BBP'nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kendilerine 28 Şubat sürecinde büyük destek verdiğini anlattı.

O günlere göre, Türkiye'nin daha önemli sorunlarının olduğuna işaret eden Karamollaoğlu, terör, başkanlık sistemi, ekonomi, toplum ahlakı ve darbe girişimine ilişkin acil tedbirlerin alınması gerektiğini bildirdi.

Karamollaoğlu, yeni anayasa yapımı sürecinde toplumun tüm kesimlerince kabul edilecek bir düzenlemeden yana olduklarını sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×