CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun:

- "Büyük Önder Atatürk'e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verilişinin 95. yıl dönümünü kutluyorum. Bu toprakları vatan yapmak, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını hiçe sayan gazilerimiz, vatanın ve Türk milletinin en büyük güvencesidir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun:

ANKARA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Büyük Önder Atatürk'e Mareşallik rütbesi ile Gazilik unvanının verilişinin 95. yıl dönümünü kutlayarak, "Bu toprakları vatan yapmak, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını hiçe sayan gazilerimiz, vatanın ve Türk milletinin en büyük güvencesidir." ifadesini kullandı.

Torun, yaptığı yazılı açıklamada, gücünü şanlı tarihinden alan Türk milletinin, söz konusu vatan olduğunda gözünü hiç kırpmadan canını ortaya koyacağını belirtti.

Sakarya Meydan Muharebesi'nden sonra gazilik unvanı alan Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitleri rahmet ve şükranla anan Torun açıklamasına, şöyle devam etti:

"Büyük Önder Atatürk'e Mareşallik rütbesi ile Gazilik unvanının verilişinin 95. yıl dönümünü kutluyorum. Bu toprakları vatan yapmak, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını hiçe sayan gazilerimiz, vatanın ve Türk milletinin en büyük güvencesidir. Gazilik onurunu taşıyan tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyor, bu anlamlı günlerini kutluyorum."

- Atatürk'ün Ordu'ya gelişinin yıl dönümü

Torun, Atatürk'ün Ordu'ya gelişinin 92. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda da bu günü onurla ve kıvançla kutladıklarını ifade etti.

Atatürk'ün önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın, Cumhuriyet ile taçlandığını anımsatan Torun, şunları kaydetti:

"(En büyük eserim) dediği ve bizlere emanet ettiği laik Türkiye Cumhuriyeti, onun ilke ve devrimlerinin ışığında sonsuza kadar yaşayacaktır. Bugün Cumhuriyetimize, birliğimize ve bütünlüğümüze yapılan tüm saldırılar yine onun ilke ve devrimleriyle bertaraf edilecektir. En büyük manevi gücümüz Ulu Önderimizin bağımsızlığa ve barışa olan inancıdır. 19 Eylül 1924'te Ordu'da onu karşılayan halkımızın yaşadığı coşkuyu bugün bizler aynı heyecanla ve kıvançla yaşıyor, O'nun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×