CHP'den Melih Gökçek'e misilleme

CHP milletvekili ve Antalya il teşkilatı Melih Gökçek hakkında FETÖ'ye yardım ve yataklık suçlamasıyla şikayette bulundu. Gökçek, bir hafta önce yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ipinin çekildiğini, yerine Selin Sayek Böke'nin getirileceğini savunmuştu

CHP'den Melih Gökçek'e misilleme
19 Ekim 2016 Çarşamba 18:38

Sonhaberler / Haber Merkezi 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun miadının dolduğunu belirterek yerine başka bir ismin düşünüldüğünü belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'e CHP'den misilleme geldi. CHP, Gökçek'i FETÖ'ye yardım ve yataklık suçlamasıyla savcılığa şikayet etti. 

CHP Milletvekili Murat Emir ve CHP Ankara İl teşkilatı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında 'FETÖ'ye yardım ve yataklık' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Murat Emir “Sayın Melih Gökçek gereğini yapmak yerine, adliyede bizimle hesaplaşmak yerine her zaman yaptığı gibi bizlerle Twitter üzerinden hesaplaşmayı tercih etmektedir. Twitter üzerinden bizi mahkemeye vereceğini, şahsımı süründüreceğini iddia etti; ben de adliyeye gelmesini, beni dava etmesini, hâkim karşısında hesaplaşmayı bekledim. Ancak bu fırsatı kendisi vermedi; nerelerde bekliyor, nerelerde süreci izliyor bilmiyorum ama biz buradayız, o gelemiyorsa biz geliriz" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise hakkında suç duyurusunda bulunan CHP’lilere tepki göstererek, “Kulaktan dolma bilgilerle attığınız iftiraların hesabını vereceksiniz. Mahkemede görüşeceğiz” dedi.

Gökçek, “CHP’liler benim hakkımda dava açmışlar. Ben de sizin hakkınızda ceza ve tazminat davası açtım. Mahkemede görüşeceğiz” ifadelerini kullandı. 

2015’te kendisini Cemaat ile işbirliği yapmakla suçlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yanıt veren Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç,"Gökçek bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Zengin işadamlarına okul yaptırmıştır. Yurt yerleri sağlamıştır" demişti. Arınç ayrıca Gökçek'in açıklamaları için "Terbiyesizce bir açıklamadır. Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 2 yıl önce
ulen Antalyalı salak sen melihin hakından gelebilirmisin