Bahçeli: Ne Abdülhamit'ten ne de Atatürk'ten vazgeçeriz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Abdülhamit ile Atatürk arasında bir ayrım yapmaya çalışmanın büyük bir yanlış olacağını belirterek, "Ne Abdülhamit'ten ne de Atatürk'ten vazgeçeceğiz" dedi.

Bahçeli: Ne Abdülhamit'ten ne de Atatürk'ten vazgeçeriz
04 Ekim 2016 Salı 10:46

Sonhaberler / Haber Merkezi 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, yeni yasama yılında TBMM'nin üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getireceğinden kuşku duymadığını söyledi. 15 Temmuz sonrasının ise bir dönüm noktası olduğunu belirten Bahçeli, birçok şeyin ona göre şekilleneceğini ifade etti. "TBMM'nin bombalanması yakın tarihin en aşağılık eylemi olarak kayıtlara geçmiştir" diyen Bahçeli, "TBMM'nin yeni yasama yılında yüksek bir fazilet örneği göstermeliyiz. Oyalanacak vakit, israf edecek kaynağımız yoktur. Demogoji ve istismarla geçirecek 1 saniyemiz kalmamıştır. Artık her şey 15 Temmuz sonrasına göre şekil alacaktır. İşbirliği kanallarını açık tutmalıyız. Yeni anayasa için dürüst ve dayanışma içinde bulunmalıyız" ifadelerini kullandı. İkinci darbe iddialarına ilişkin de konuşan Bahçeli, "Ne demek ikinci bir kalkışma olacak? Ederi bir dolar olan geri gelecekse, gömülmeye de hazır olmalıdır. Hainler ayaklanırken biz de oturacak, ağaç kovuğuna mı saklanacağız? Kim Türkiye'nin aleyhine bir darbe hazırlığı yapıyorrsa, bedelini ödemeyi de peşin peşin kabullenmelidir. Rüzgar eken fırtına biçmeye razı olmalıdır" dedi.

İşte Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:  "Gazi Meclisimizin, yeni yasama yılında kendisine bağlanan ümitleri boşa çıkarmayacağına inanıyorum. Sabırlı, sorumlu ve soğukkanlı hareket ediyoruz. 

Meclis'i samimiyetle çalışan, millet ve memleket aşkıyla yanıp tutuşan vekilleri olan ülkenin sırtı yere gelmez. TBMM, Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi, makus tarihi aşacak kudrettedir. TBMM 7 düvelle boğuşmuş, buna rağmen engel tanımamış, saldırılara takılmamıştır. Çünkü arkasında büyük Türk milletinin dua ve desteğini almıştır. Meclisimiz zalimlere karşı Türk'ün zafer kılıcı olmuştur. Demokrasi düşmanları, Türkiye'ye kefen biçme hesabında olan hainler TBMM açık oldukça amaçlarına ulaşamayacaklardır. 

15 Temmuz'da gazi Meclisimizin tepesinde uçaklar uçurup, silahlarla saldırmanın bedeleni ödeyeceklerdir. İhanet ve cinayet hiçbir teröristin yanına kalmamalıdır. TBMM'nin bombalanması yakın tarihin en aşağılık eylemi olarak kayıtlara geçmiştir. Zannetiler ki korkacağız, boyun eğeceğiz, çok şükür ki Türk milleti korkmaz, korkunç oyunlara pabuç bırakmaz. 

TBMM'nin yeni yasama yılında yüksek bir fazilet örneği göstermeliyiz. Oyalanacak vakit, israf edecek kaynağımız yoktur. Demogoji ve istismarla geçirecek 1 saniyemiz kalmamıştır. Türkiye'nin zincirlerinden kurtuluması için mücadele kararlılığı lazımdır. Artık her şey 15 Temmuz sonrasına göre şekil alacaktır. 

İşbirliği kanallarını açık tutmalıyız. Yeni anayasa için dürüst ve dayanışma içinde bulunmalıyız. Önceliklerimiz; vatan, millet ve istikbalimizdir. Doğal olarak bu görevden kaçamayız, ihmal edemeyiz. Ayağımızdan çekiştirmeye, elimizden tutmaya çalışanlara fırsat vermeden yolumuza çıkanları tek tek ayıklayacağız. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×