AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

- Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım: (1) - "Türkiye üzerinde karanlık hesabı olanlar hiç ama hiç bizi sevmedi. Çünkü AK Parti, milletin makus tarihini adım adım değiştiriyor, onların karanlık hesaplarını tek tek bozuyor" - "Yüce milletimizden aldığımız aziz emanete tek gün bile gölge düşürmedik. AK Parti olarak milletin çelikten iradesini temsil ediyoruz. Bu yiğit millete yakışan yiğit siyaseti yaptık" - "Her zaman, her şartta karamsarlığa, umutsuzluğa zerre kadar prim vermeden, aşkla, heyecanla yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz. Çünkü biz bu topraklarda asırlar boyu hüküm süren bir milletin temsilcileriyiz"

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye üzerinde karanlık hesabı olanlar hiç ama hiç bizi sevmedi. Çünkü AK Parti, milletin makus tarihini adım adım değiştiriyor, onların karanlık hesaplarını tek tek bozuyor. Yüce milletimizden aldığımız aziz emanete tek gün bile gölge düşürmedik. AK Parti olarak milletin çelikten iradesini temsil ediyoruz. Bu yiğit millete yakışan yiğit siyaseti yaptık." dedi.

Yıldırım, parti genel merkezinde düzenlenen 113. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti kadrolarının Türkiye'nin umudu, milletin kalkınma ve gelişme iradesinin sembolü olduğunu belirtti.

Kurulduğu ilk günden bugüne Türkiye için yapılan hizmetlerden dolayı yol arkadaşlarına teşekkür eden Başbakan Yıldırım, periyodik olarak düzenledikleri bu toplantıların siyasi gelenekte başka örneği bulunmayan çok özel bir anlam taşıdığını kaydetti.

Yapılan toplantıların hem parti içinde birliği hem de ülke bütünlüğünü temsil ettiğini ifade eden Yıldırım, bu çatı altında bir tek insanı dışarıda bırakmaksızın, 79 milyon vatan evladının tamamının temsil edildiğini bildirdi.

Toplantının yapıldığı genel merkezin, yalnızca partinin işlerinin yürütüldüğü sıradan bir yer değil, Anadolu insanının siyasetteki baba ocağı olduğunu vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'de bütün diğer partiler oy dağılımında belli bölgelere hitap ediyor. Halbuki AK Parti siyaseti bölgeler üstüdür. İnsanı merkeze alan, kucaklayıcı siyaset felsefemizde her bir vatandaşımız nasıl ki nazarımızda aynıysa bölgelerimiz de illerimiz de ilçelerimiz de köylerimiz de mahallelerimiz de bizim için aynıdır. Mühendis Mehmet bizim için ne kadar değerliyse, çiftçi Ahmet de aynı şekilde değerlidir. Karadeniz'in yaylasına hizmet götürmek ne kadar ehemmiyetliyse, Şırnak'ın mezrasına da aynı hizmeti götürmek bizim için o kadar önemlidir. Türkiye'nin her köşesi ve bütün renkleri AK Parti siyasetinde kendisini bulur." diye konuştu.

AK Parti'nin bugüne kadar girdiği bütün seçimlerde bu misyonun hakkını veren sonuçları almayı başardığını anımsatan Yıldırım, seçim tabloları incelendiğinde bu gerçeğin rakamsal ispatının rahatlıkla görülebileceğini aktardı.

Başbakan Yıldırım, bu başarıda AK Parti davasına sadakatle bağlı olan her kişinin büyük emeği ve payı bulunduğunu, AK Parti'nin siyaset tarihine başlı başına zafer olarak geçen bütün başarılarında, teşkilatlarda görev alanların alın ve akıl terinin olduğunu vurguladı.

AK Parti teşkilatlarının siyasi literatüre, yüreğini ortaya koyan, yiğit ve çalışkan insanlar olarak geçeceklerini belirten Yıldırım, şunları söyledi:

"Bundan sonra da gayemiz, birlik ruhunu başarıyla temsil etmek, ülkemize aynı iştahla hizmet etmektir. Zümre ve bölge siyaseti yapanlar bu birlik ruhunu asla anlayamazlar. Bu salonda ülkemizin bütün bölgelerinden yol arkadaşlarımız var. Ali'nin Veli'nin çıkarları için değil, şu bölge bu bölge için değil, bizatihi Türkiye için elini taşın altına koyan kardeşlerimizle beraberiz. Biz milletin diliyle, 79 milyonun hissiyatıyla konuşuyoruz. İlk günden beri bizim hedeflerimiz milletin umutlarıyla, beklentileriyle şekil buldu. 2002'de koalisyon çıkmazlarına, siyaset girdaplarına, vesayet odaklarına karşı mührü bize teslim eden milletimize 14 yıldır hizmet ediyoruz. Devam ettiğimiz bu kutlu yürüyüşte milletimizden bir dakika bile ayrı gayrı düşmeden ilerliyoruz. Bizim en temel dayanağımız, milletimize olan inancımız ve güvencimiz oldu. Biz, insanımızın büyük potansiyeline daima güvendik. Hamdolsun ki bu yüce gönüllü millet de bu ülke için kurduğumuz hayallere ortak oldu ve bizi daima canıgönülden destekledi. Her zaman, her şartta karamsarlığa, umutsuzluğa zerre kadar prim vermeden, aşkla, heyecanla yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz. Çünkü biz bu topraklarda asırlar boyu hüküm süren bir milletin temsilcileriyiz."

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu, hizmet sancağını elden bırakmadan bu büyük ülkeye layık olmaya çalıştıklarını ifade etti.

AK Parti'nin 14 yıllık iktidarında Türkiye'nin büyük atılımlara sahne olduğuna işaret eden Yıldırım, bu 14 yıllık süreçte başkalarının da boş durmadığını, demokratikleşme, ekonomi ve sosyal kalkınma adına attıkları adımları, milletlerarası ilişkileri hep kötülediklerini, e-muhtıra ve kapatma davaları gördüklerini belirtti.

2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 367 gibi bir "Hukuk garabeti" yaşadıklarını anımsatan Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Milletimiz bu engellerin hepsini elinin tersiyle bir bir kenara iterek kendi sinesinde çıkmış bu tertemiz siyasi harekete daha güçlü bir şekilde her seferinde sahip çıktı, mührü teslim etti. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde ülkemiz ağırlıklarından tek tek kurtularak şaha kalktı. Ülkemizin kalkınma hedeflerinden, istikrardan ve güvenden taviz vermedik. Bazılarının hayal dahi edemediği şeyleri bir bir hayata geçirirken ilham aldığımız tek şey milletin bize olan güveniydi. Uluslararası siyaset mühendisleri hep 'yapamazsınız' dediler, güldük geçtik. Vesayet odakları karşımıza dikildi. Doğru bildiğimiz yolda devam ettik. Türkiye üzerinde karanlık hesabı olanlar bizi hiç ama hiç sevmedi. Çünkü AK Parti milletin makus tarihini adım adım değiştiriyor, onların karanlık hesaplarını tek tek bozuyor. Yüce milletimizden aldığımız aziz emanete tek gün bile gölge düşürmedik. AK Parti olarak milletin çelikten iradesini temsil ediyoruz. Bu yiğit millete yakışan yiğit siyaseti yaptık."

(Sürecek)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×