AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı

- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (2) - "15 Temmuz asla unutulmayacak, asla unutturulmayacaktır. Bugünlerde sürekli olarak, 'İkinci darbe yapılacak', 'Daha bitmedi', 'Yeniden geleceğiz' deniyor. Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var" - "Şükürler olsun ki hainler millet iradesi karşısında kısa sürede diz çöktüler. Şimdi artık zaman, bunları bünyeden temizleme zamanıdır. Devletin içinden, ticaretin, siyasetin içinden, her yerden bu hainleri söküp atacağız. Hiç kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Milletin mağduriyetini görmezden gelip, FETÖ'cülere sahip çıkarak mağdur edebiyatı yapanlar, asla ve asla bu millet tarafından hoş görülmeyecektir" - "(Kamudaki FETÖ soruşturmaları) Yaş ile kuru bir arada yanmayacak. İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların olabileceğini de öngörüyoruz. Ancak, 'Hata yapmayacağız' diye, hiçbir şey yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin"

AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı
02 Ekim 2016 Pazar 13:40

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin, "15 Temmuz asla unutulmayacak, asla unutturulmayacaktır. Bugünlerde sürekli olarak, 'İkinci darbe yapılacak', 'Daha bitmedi', 'Yeniden geleceğiz' deniyor. Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var." dedi.
Yıldırım, Kızılcahaman ilçesinde bir otelde düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı'nda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi, FETÖ'nün darbe girişimiyle Türkiye'yi karanlık günlere götürmek isteyenlerin heveslerinin kursaklarında kaldığını belirtti.
Millet olarak verilen mücadelenin demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığını vurgulayan Yıldırım, "Milli Güvenlik Kurulu'muzun aldığı kararla ve Bakanlar Kurulu'muzda vereceğimiz kararla 15 Temmuz, Şehitler ve Demokrasi Günü olarak her yıl kutlanacaktır. 15 Temmuz artık resmi bir bayram haline gelmiştir." diye konuştu.
Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:
"15 Temmuz asla unutulmayacak, asla unutturulmayacaktır. Bugünlerde sürekli olarak, 'İkinci darbe yapılacak', 'Daha bitmedi', 'Yeniden geleceğiz' deniyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var. Bunlar, bu alçak FETO terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik oluşturmak için tezgahladıkları kara kampanyalardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin ama rehavet de yok. Gece gündüz de her şeye hazır olacağız. Bu gençlikle hazır olacağız, AK Parti gençliği ile hazır olacağız, sizlerle hazır olacağız. Milletin nerede olduğunu bu hainler gördüler. 15 Temmuz gecesi milleti gördüler. Sevgili gençler, o gece Türkiye'nin bütün minareleri ezanlarla, selalarla inledi. O gece, Türkiye'nin bütün meydanları, genciyle, ihtiyarıyla, kadınıyla, erkeğiyle doldu taştı."
- "Bu milletin önünde şapka çıkarılır"
Bütün vatandaşların 15 Temmuz gecesi Türkiye'yi savunmak için akın akın meydanlara koştuğunu anlatan Yıldırım, şehit olanların "Ya istiklal ya ölüm" diyerek gözlerini kırpmadan toplara, tüfeklere, kurşunlara meydan okurcasına direndiğini kaydetti.
Yıldırım, şehitlerin arasında ömrünün baharındaki 15-16 yaşında gençlerin de bulunduğunu anımsatarak, "Kimisi Kars'tan, kimisi Diyarbakır'dan, kimisi Bursa'dan. Hepsi bu mübarek Anadolu topraklarından. Doğdukları şehirler farklıydı ama gönülleri hep aynıydı. Hepsinin tek bir amacı vardı. O amaç da vatanı savunmak, ay yıldızlı bayrağı hainlere teslim etmemekti." ifadelerini kullandı.
Başbakan Yıldırım, "Bu darbeyi tezgahlayan hainler zannettiler ki bu vatan evlatlarını korkutacak... Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin korkacağını, darbe sesi duyunca şapkasını alıp kaçacağını zannettiler. Ama onlar bilemedi ki darbeyi görünce şapkasını alıp giden değil, darbeye darbe vuran, bu milletin önünde şapkasını çıkaran yöneticiler vardı." diye konuştu.
Yıldırım, "Bu milletin önünde şapka çıkarılır. Çünkü, bu millet Türkiye'nin kaderini değiştiren millettir. O gün, o gece Cumhurbaşkanımızla telefonla görüştük ve bir şeye karar verdik. Biz yola kefenimizi giyerek çıktık, 'ölmek var, dönmek yok.' Biz, 'Milletin emanetine asla halel getirmeyeceğiz, ihanet etmeyeceğiz." diye ahitleştik. Şükürler olsun ki hainler, millet iradesi karşısında kısa sürede diz çöktüler. Şimdi artık zaman, bunları bünyeden temizleme zamanıdır. Devletin içinden, ticaretin içinden, siyasetin içinden, her yerden bu hainleri söküp atacağız. Hiç kimse, mağdur edebiyatı yapmasın. Milletin mağduriyetini görmezden gelip, FETO'culara sahip çıkarak mağdur edebiyatı yapanlar, asla ve asla bu millet tarafından hoş görülmeyecektir. İşin başında söyledik kardeşlerim. Kılı kırk yaracağız. Yaşla, kuru bir arada yanmayacak. İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen, hataların olabileceğini de öngörüyoruz ancak hata yapmayacağız diye hiçbir şey de yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin. Öfkeyi bir kenara bırakarak, hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
(Sürecek)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×