AK Parti'deki FETÖ'cüler tespit edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, parti içindeki FETÖ'cülerin tespit edildiğini açıkladı

AK Parti'deki FETÖ'cüler tespit edildi
10 Ekim 2016 Pazartesi 23:25

Sonhaberler / Haber Merkezi 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, parti genel merkezi ve teşkilatlarda yaptıkları FETÖ incelemesinin yüzde 97’sinin tamamlandığını açıkladı. FETÖ ile bağı olabilecek 120 kişi tespit edildiğini söyledi.

15 Temmuz'un ardından AK Parti'de Fethullahçı Terör Örgütü temizliğine yönelik çalışmalar devam ediyor.

“Teşkilatlardan bize gelen sayı 519. Bunun içerisindeki güçlü kanıt kategorisine giren sayı 120’yi geçmemektedir” diyen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, il ve ilçe teşkilatlarında devam eden çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi vererek, “Güçlü kanıt, kanıt, zayıf kanıt diye 3 kategoriye ayırdık.Farklı yerlerden tekrar sorgulamalar yaptık. Bu kanıtlar doğru mu diye yeniden araştırmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın yüzde 97’si bitti” diye konuştu.

Ataş, araştırmada göz önüne aldıkları kriterleri de açıklayarak, “Çocuğunu FETÖ'nün okullarından almayan , Bank Asya ile irtibatı devam eden ya da FETÖ bağlantılı sendikalara üyelik gibi koşullara dikkat ettiklerini söyledi. 

Mustafa Ataş, şu ana kadar 12 meclis üyesinin istifa ettirildiğini, 3 belediye başkanının ihraç edildiğini, bir belediye başkanının ise istifa ettiğini söyledi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×